Skocz do zawartości

Doradźcie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zbiornik 25 l a w nim ok 4cm naturalnego żwirku, mały korzeń, rogatka sztywnego, troszeczkę mchu, w planach: Saggitaria Subulata w rogu ok 3 sztuki, Anubias congensis x1 na środku na samym tyle, Hemianthus callitrichoides - trochę w okół kamieni gdyż mam 4 kamienie małe. Poza tym mam filtr hbl 301 300l/h, grzałkę nastawioną na 28 st C, w pokrywie żarówkę energooszczędną 15w, czarne tło. Z rybek : 3 kiryski, glonojada, a w planach 8 neonek ale to dopiero po zakupie roślinek. Uważacie że to bedzie dobra obstawa do akwarium? Co w nim ewentualnie zmienić? Z góry dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zbiornik 25 l a w nim ok 4cm naturalnego żwirku, mały korzeń, rogatka sztywnego, troszeczkę mchu, w planach: Saggitaria Subulata w rogu ok 3 sztuki, Anubias congensis x1 na środku na samym tyle, Hemianthus callitrichoides - trochę w okół kamieni gdyż mam 4 kamienie małe. Poza tym mam filtr hbl 301 300l/h, grzałkę nastawioną na 28 st C, w pokrywie żarówkę energooszczędną 15w, czarne tło. Z rybek : 3 kiryski, glonojada, a w planach 8 neonek ale to dopiero po zakupie roślinek. Uważacie że to bedzie dobra obstawa do akwarium? Co w nim ewentualnie zmienić? Z góry dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam :)

Obstawę= Obsadę 

Glonojad=zapewne Zbrojnik"  w 25L !!!!!  

Kiryski- jakie??  Kiryski to ryby stadne

Dla kirysków tylko piach się nadaje

Neonki- jakie?  Temperatura 28, za duża dla neonek

 

 

Dużo pisania a twoja wiedza póki co jest bardzo mała, więc polecam linki  ;)

 

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon innesa

Kirysek pstry- mam bardzo drobny żwirek,

A ten zestaw roślin jest odpowiedni, czy raczej nie?

 

Dla Kiryska za małe akwa, dla Neonek za małe akwa. Cała obsada zła.

 

Sagitura w jałowym podłoży nie urośnie tak jak byś tego chciał ;)

Anubias, powinien być ok (ALE SADZIMY/MOCUJEMY GO NA KORZENIU)

Jaki mech?

Hemianthus callitrichoide- Przy Kiryskach- za parę dni go nie będzie bo go wyciągnął z tego żwirku razem ze Zbrojnikiem a po za tym bez odpowiedniego nawożenia będzie klapa.

Rogateka nien miałem, raczej jest łatwy w uprawie.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć co możesz zasadzić u siebie musisz dawać więcej danych 

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

i przede wszystkim najpierw dużo czytać ;)

 

Na podłoże proponuje piach i pod korzenie roślin wtedy kulki g/t lub pałeczki nawozowe Agrecol .  

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25L... jedyne co widziałem w tak małym akwarium to krewetki lub rozbory galaxy/gupiki endlera ale nie wiem czy te ryby były w nim na stałe czy tylko przechodnio - moim osobistym zdaniem to 25L nadaje się dla krewetek albo jako roślinne + krewetki.

Osobiście mam kiryski lamparcie na żwirku 0,5-1mm granulacji ale gdybym miał na nowo wybierać to piasek.

 

Powyższe to moja opinia i nie traktuj jej jako żelaznej rady - takie potrafią dać inni na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

 

Powyższe to moja opinia i nie traktuj jej jako żelaznej rady - takie potrafią dać inni na tym forum.

Czy mój wpis nazywasz "żelazną radą"? Ja bym nazwał elementarną. Przecież Ty jako już użytkownik tego forum to wiesz ;) Ja np. jako użytkownik już wiem, że nie mam czegoś takie jak Razbora Galaxy ;)

Linki odpowiedzą koledze na wszystkie jego wątpliwości i jak wróci zadać pytanie to uzyska odpowiedź konkretne pytania :D   

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklucza bo jest z rodzaju Danio.

1. Piszę w google -> istnieje.

Szukam w książce -> istnieje

Przeglądam 5 portali akwarystycznych -> Istnieje

 

2. Mimo to pewnie nie mam racji ale mi to nie robi dnia czy nocy.

 

3. To nie temat do korekty nazw nienadanych przeze mnie.

 

Spadam i miłej reszty dnia.

 

Edit: zmniejszenie ilości tekstu.

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idź się kłócić z autorami tekstów oraz z tymi, dzięki którym Mikcorasbora Galaxy przyjęło się w Polsce i w każdym sklepie wiedzą o jaką rybę chodzi. Idę do sklepu i proszę o Galaxy to dostanę to co chcę.. o UFO tego powiedzieć nie można. Matko... nie ja klasyfikowałem tą rybę więc zejdź ze mnie kolego.

Dla świętego spokoju niech będzie, że takiej nazwy nie było, nie ma i nie będzie... dobra. Nie chodzi o takie pierdoły chyba bo zaraz zaczniemy na siebie warczeć.

 

Wracając to sedna. Trzeba by poszukać jakie warunki byłyby odpowiednie dla proponowanych przeze mnie rybek bo raczej nic więcej w tak małym akwarium się nie będzie dobrze chowało. 28C to na pewno za dużo... 22-23 bym powiedział ale Innesa i tak wolałyby więcej miejsca. Pomyśl o "Niebiańskim Danio Perłowym" (czyli r.galax:P) bo to małe rybki, dość wytrzymałe (a w tak małym zbiorniku trzeba pilnować parametrów bo łatwo i szybko mogą się zmieniać - dlatego ludzie proponują większe akwaria na początek, łatwiej je utrzymać) no i, jeżeli hodowane poprawnie, bardzo ładne.

Dodasz jakiegoś fajnego mchu i kilka krewetek i będzie ładna kosteczka:)

Poczytaj jednak o preferowanych dla nich ph i zakresie twardości bo am ich nie hoduję a i w zbiorniku widziałem przejazdem u znajomego.

 

Edit:Literówka

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio perłowe w swoim naturalnym środowisku żyją w wodzie średnio twardej i o pH 7,3. Tak że woda o parametrach zbliżonych do tych będzie dla nich odpowiednia. Jednak zalecana minimalna pojemność akwarium dla tego gatunku to 30 litrów.

 

Polecam natomiast do Twojego akwarium takie rybki jak Drobniczka jednodniówka  ( Heterandria formosa ) lub Drobnotka nadobna ( neoheterandria elegans ). Obydwa gatunki preferują wodę średnio twardą i pH nieco powyżej 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...