Skocz do zawartości

Zwalczenie glonów


Coolfon1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alglin firmy tropical ślimaki ampularie , glonojady wypróbowany sposób

I najważniejsze żeby wszystko na raz, wtedy będziemy mieli pewność, że glony odejdą...

 

A tak na poważnie Mati199, proponuję poszerzanie wiedzy przy pomocy lektury a dopiero potem udzielanie rad na forum.

 

Coolfon1988, przy podjęciu walki z glonami każdy szczegół jest ważny. Wypełnij schemat http://forum.superakwarium.pl/forum-0/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/ , na pewno unikniemy dodatkowych pytań od użytkowników. Im więcej wiemy, tym bardziej będzie można pomóc w rozwiązaniu problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz !

2.  wymiar zbiornika – 50x30x30

3. oświetleniwe świetlówki  T5 2x24 W 6700K , 10000K Świecę tylko jedna 6700 K ok 10/11 h dziennie 

4. Zbiornik funkcjonuje pół roku

5. Woda podmieniana co tydzień 30%

8. dna nie odmulam , przycinka roślin co 2 tygodnie i wtedy grzebie w dnie za pomocą pencety

9. Grzałka z termostatem . temp 26 stopni

10. Nawozy to k+ dziennie 3 ml , micro 1 ml , macro 1 ml , carbo 1 ml

11. co2 posiadam ale teraz nie za bardzo używam

12. Obsada to 3 krewetki amano i z 20 platek (ryby nie chorowały)

13. Rośliny bacopia , nadwódka , limnosopia

14. Podloze aqua substrate 2 , korzenie kokosy wywaliłem

15. Filtr Multikani 800 , 24 h na dobe wkład bioceramika 

16. Ryby karmię suchym pokarmem Tropical zieliny czarny czerwony raz dziennie , 2 x w tygodniu ochotka :)

Edytowane przez Coolfon1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji się przywitam. Akwarystyką zajmuję się od bardzo niedawna, ale kilka h dziennie czytam fora.

 

Jakiego makro używasz? Kup nawóz z fosforem (albo jak nie jesteś przeciwnikiem soli do KH2PO4) i dodawać stopniowo do stosunku 10:1 N:P nie używając w tym czasie swojego nawozu makro, który na bank zawiera azotany (V).

 

Dokładnie wyczyść szyby i obserwuje efekty. U mnie po zastosowaniu takiego zabiegu (+ żelazo, jeszcze równań stężenie, bo mi coś je pochłania ;)) i nic zielonego już nie widać. Jeszcze tylko krasnorosty zwalczyć z roślin bez chemii i będzie sukces w pełni.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na tej jednej świetlówce i tak za dużo światła.

Dlatego albo zmniejszasz ilość światła albo podłanczasz CO2 rośliny przy takim świetle potrzebują dużo "papu"

Zwiększ fosfor do 4 mg/l (KH2PO4) i podwójna dawka potasu, dawkę carbo możesz podawać na początku równolegle z CO2 a nawet trochę ją zwiększyć.

 

Przestań mieszać za dużo w podłożu bo to osłabia rośliny i po każdej takiej Twojej czynnności zamiast rosnąć muszą regenerować system korzeniowy i dodatkowo uwalniasz do słupa wody pierwiastki zawarte w podłożu.

 

Edit:

 

Ochotka out z jadłospisu ryb, jest otłuszczająca, zanieczyszczona, niezdrowa, zastąp ja np. artemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie posiadam sole tylko musiałbym je rozrobić . Kiedyyś podawałem sole z co2 butli ale efektu nie bylo więc przerzuciłem sie na blue line i mocniejsze oświetlenie bo wcześniej miałem 15W i efektów nie było . Już tyle rzeczy kupuje staram sie eh mam już dość ale jeszcze sie nie poddaje . KH2PO4 sobie rozrobić z wodą demineralozowaną i w takiej postaci podawać ?

Edytowane przez Coolfon1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynikało że 0.5 ml KH2PO4 na poł litra :P miałem zspisane obliczenia :P myślę że dobrze były wykonane . Czyli 4 mg/l kh2po4 a potasu ile? 10:1 ? Jak kolega wyżej ? Spiek ceramiczny już mi sie czyści 5 dzień w wodzie utlenionej już wygląda ładnie więc na jutro gotowy powinien być do pdłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że tydzień minął i NO3 na takim samym poziomie chodz glonów nie przybywa tak szybko . Podmiana wody co 2 dni , co2 chodzi 24h . Sprawdziłem parametry wody którą podmieniam i no3 0 . Teoretycznie w akwarium no3 powinno mieć mniejsza wartość - dziwne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wymiar zbiornika – 50x30x30

 

 

Obsada to 3 krewetki amano i z 20 platek (ryby nie chorowały)

 

 

Teoretycznie w akwarium no3 powinno mieć mniejsza wartość - dziwne .

 

Przy takim przerybieniu to raczej nie jest dziwne. Zastanawia mnie, jaki jest poziom  amoniaku i no2 przy takie "zupie rybnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przestań mieszać za dużo w podłożu bo to osłabia rośliny i po każdej takiej Twojej czynnności zamiast rosnąć muszą regenerować system korzeniowy i dodatkowo uwalniasz do słupa wody pierwiastki zawarte w podłożu.

 

Z moich doświadczeń gdy zawsze chciałem mieć "wszystko poukładane" w akwa i grzebałem w podłożu dochodziło do wykwitu glonów i to jest istotny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...