Skocz do zawartości

obsada do 112l z bojownikiem


kropka207
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym powoli ułożyć sobie obsadę do mojego nowego akwarium 112l. Mam już bojownika oraz zbrojnika niebieskiego. Bojek wydaję się być spokojny (oby) :)

  1. Założone : 6.09.14
  2. Filtr: Aquael Midikani 800
  3. Oświetlenie: 2x18w
  4. Grzałka 100w
  5. Podłoże: piach
  6. Temperatura: 25st
  7. Parametry :
    Ph : 7,4
    GH : 22
    KH : 11
    NO2/NO3=0

Dokupię jeszcze torf do filtra, aby obniżyć twardość wody, ewentualnie myślę o podmianach demineralizowaną wodą.

post-21156-0-64348400-1411919553_thumb.jpg

post-21156-0-72199800-1411919556_thumb.jpg

Edytowane przez kropka207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach wody możesz pomyśleć o niektórych rybach z rodziny piękniczkowatych jak choćby zmienniaki plamiste. Dla zbrojnika niebieskiego te parametry są na granicy górnych wartości i na pewno lepsze byłyby niższe. Na pewno większe możliwości co do dobrania fajnej obsady miałabyś przy niższych parametrach wody.

 

myślę o podmianach demineralizowaną wodą.
A ja bym Ci zaproponował kupno filtra RO. Koszt takiego filtra to około 100 zł.

 

Bojek wydaję się być spokojny (oby)
Agresja u tych ryb występuje w stosunku do samców własnego gatunku. Natomiast w stosunku do innych gatunków bojowniki są na ogół usposobione pokojowo. Nie należy ich jednak trzymać z rybami które mają tendencje do obgryzania płetw innym mieszkańcom akwarium, bo wtedy to bojownik może ucierpieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filtra RO, to jednak się w niego zaopatrzę, np. mógłby być taki: http://allegro.pl/filtr-osmoza-vontron-akwarystyczna-ro3-gartis-wkla-i4637581547.html  ?[...]

Jak najbardziej, sam miałem w podobnej cenie i bardzo dobrze się spisywał.

 

 

[...]Jeśli będą lepsze parametry wody, to będę mogła mieć[...]

Zaletą posiadania filtra odwróconej osmozy jest fakt, że można mineralizatorami dostosowywać parametry wody w zbiorniku pod taką obsadę, jaką tylko chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W takim litrażu to albo bojowniki albo prętniki - zbyt mało miejsca.

2. Wymagania corydoras julii można pogodzić z wymaganiami bojowników czy prętników. Pamiętaj tylko, że kiryski wymagają piasku jako podłoża, ale z tego co widzę na fotce to tylko gwoli przypomnienia ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to ile sztuk mogę zakupić tych kirysków ?
Przy obecnych parametrach wody ani jednego. Dla tych ryb musisz najpierw zbić parametry wody. Kiryski te powinny pływać w wodzie miękkiej do średnio twardej i pH nie większym niż 7. Są to ryby stadne, a więc w akwarium powinno ich być co najmniej kilka sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...