Jump to content

Zastąpienie dyfuzora CO2

maximus229
 Share

Recommended Posts

Witam. :razz:

Jestem dopiero początkujący w akwarystyce i bardzo bym prosił o pomoc.

Chciałbym w akwarium mieć nawożenie co2, za pomocą butli i tak dalej i tak dalej ....

Przesyłką otrzymałem dyfuzor z licznikiem bombelków i takie bajery, lecz podczas montowania dyfuzora moje nie delikatne łapy uszkodziły dyfuzor, :wsciekly: a jak na razie nie mam pieniędzy żeby zakupić następny dyfuzor :-x , więc pytanie jest tego typu, Czy zamiast tego dyfuzora mogę umieścić listwę napowietrzającą ? :-?

Edited by Luna
Przenoszę do odpowiedniego działu. /Luna

Listwa napowietrzająca i inne tego typu kamienie - odpadają. Za duże bąble. Jeżeli masz możliwość możesz go podpiąć pod filtr, albo doprowadzić do miejsca zasysu. Wtedy będzie gaz rozbijany i mieszany od razu z wodą.

Albo kostka lipowa z allegro albo własnej roboty.

Strzykawka, kawałek drzewa lipowego, ścinasz strzykawkę, dopasowujesz drzewo do strzykawki i masz dyfuzor własnej roboty.

Jeżeli masz możliwość możesz go podpiąć pod filtr, albo doprowadzić do miejsca zasysu.

Ja bym tego nie proponował może dojść do podduszenia bakterii nitryfikacyjnych co grozi ponownym dojrzewaniem akwa, do rury za filtrem jak najbardziej. :)