Skocz do zawartości

Obsada do 54 litrów 60x30x30?


robisc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałem zapytać o obsadę, mianowicie mam już 10 Neonów Innesa a do tego chciałem dokupić Prętniki Karłowate oraz Otoski Przyujściowe.

Prętniki planowałem kupić w parze ale wyczytałem, że najlepiej kupić samca i dwie samice. Podobno są bardzo łagodne więc myślę, że pomimo rozmiarów nie będą atakowały Neonów.

Na dno planuję 6 otosków.

Temperatura wody to 26C co do reszty parametrów to dziś jadę dopiero po testy.

 

- Neonków jest 10, myślicie, że przy mojej obsadzie mogło by ich być więcej?

 

- Może mógł bym kupić 10 Otosków? A może to zbyt wiele ryb na tak małe akwarium?

 

- Prętniki 2 czy może jednak 3?

 

- Jeden z Neonków (Ten największy) cały czas goni inne, jego ubarwienie jest bardziej niebieskie prawie granatowe a jego neon jest mniej jaskrawy.

Ryby nie wyglądają na okaleczone przez niego ale dwie najmniejsze chowają się po kątach.

Czy to normalne zachowanie?

 

- Czy to dobry pomysł na obsadę? A może przesadzam z ilością rybek? A może jakieś inne gatunki?

 

- Czy na noc mogę wyjmować rurkę dostarczająca powietrze do pompki, tak aby działał tylko filtr? Córka się skarży, że nie może spać od hałasu.

 

Wrzucam fotkę żebyście wiedzieli jak to wygląda z miejscem. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi.

post-21600-0-34297100-1411291980_thumb.jpg

 

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.

/Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoskom przydał by się piach na dno, a nie taki gruz.

Dla neonów Innesa za wysoka temperatura. To ryby subtropikalne, więc temperatura nie powinna być wyższa niż 24*C.

Bąbelki nie są potrzebne, woda napowietrza się poprzez ruch tafli wody.

Jakie pozostałe parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętniki 2 czy może jednak 3?

Do neonów innesa ani jednego. Prętniki karłowate wolą cieplejszą wodę niż neony.

 

Temperatura wody to 26C

Dla neonów innesa taka temperatura jest za wysoka. Ryby te najlepiej się czują w wodzie o temperaturze 21 - 23*C

 

- Czy na noc mogę wyjmować rurkę dostarczająca powietrze do pompki, tak aby działał tylko filtr?

Do napowietrzania akwarium wystarczy sam ruch tafli wody wywołany przez filtr pracujący 24h/ dobę - bąbelki są zbędne.

 

Natomiast co do samej obsady to będzie można zdecydowanie więcej powiedzieć jak będą znane parametry wody. Być może okaże się że parametry wody będą nieodpowiednie dla ryb które już masz i trzeba będzie je korygować lub wymieniać obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ph wody to 7,5 wiec dla neonów max z tego co wyczytałem. Innych testów nie udało mi się kupić, muszę iść do specjalistycznego sklepu.

Co do temperatury wody to na różnych stronach różnie podają dla Neona. Jedni piszą max 24 inni max 26. Nastawiłem grzałkę na 24 stopnie. Niżej nie zejdę bo w czasie kiedy zbiornik się aklimatyzował grzałka była cały czas wyłączona a temperatura utrzymywała się właśnie na 24 stopniach.

Szkoda tych prętników strasznie mi się podobają. Znoszą temperaturę 26 stopni więc myślałem, że będzie ok, no ale cóż znajdziemy coś innego.

 

Kupiłem dziś bioaktywny substrat koloru czarnego. Nazwa firmy to Rataj nazwa substratu to profi soil. Kupiony w Czechach wiec nie wiem czy coś wam to powie. Na nim jest napisane, że najlepiej używać go jako warstwa kryjąca żwir. Tylko ja już mam zalane akwarium więc nie wiem czy będzie się dało go rozprowadzić i czy Neonkom spodoba się takie ciemne podłoże.

 

Ph chyba będzie trzeba troszkę zmniejszyć. Dla neonków powinienem wymieniać wodę raz w tygodniu przynajmniej 15% objętości akwarium? Czy nada się woda która będzie stała tydzień?

 

Macie jakieś sugestie co do ryb? Aha, oświetlenie to żarówka energooszczędna 15W, świeci 12-14 godzin,  była w zestawie ale zastanawiam się czy nie wymienić na diody led.

 

Używałem też chemii na starcie od firmy SERA jedna buteleczka na przygotowanie wody aby była dobra dla ryb(AQUATAN) w ilości 10ml a druga to bakterie czyszczące po przetłumaczeniu biologiczne filtrujące medium (bio nitrivec) w ilości 10ml. Miało by się to stosować co tydzień ale ja zaprzestałem po pierwszym razie. Na forach większość pisze, że chemia nic nie daje a czasem nawet szkodzi, sam już nie wiem jak to jest ale na razie sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...