Skocz do zawartości

Jaki piasek?


piotr_w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z każdym słowem przeczytanym na tym forum, wyrzuty sumienia związane z faktem, że trzymam Kiryski Panda i Pielęgnice Ramireza w akwarium, w którym podłożem jest czarny barwiony żwirek coraz bardziej przeszkadzają mi zasnąć.

W związku z tym postanowiłem zrobić restart i wymienić podłoże.

W markecie budowlanym zakupiłem dwa rodzaje piasku do piaskownic (jeden Sobex - ciemniejszy, drugi prawie biały) Wsypałem do szklanek, zalałem wodą no i patrzę, i się zastanawiam, który użyć. Bardziej podoba mi się ten biały, ale w akwarium mam też Neony Czerwone, które  - jeśli wierzyć encyklopediom - nie lubią jasnego podłoża. Akwarium ma 200l, 50 cm wysokości, a oświetlenie będzie 0,45W/l. Zamierzam wrzucić korzenie grabu i posadzić sporą ilość roślin.

 

Będę zobowiązany za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piasek warto byłoby rzucić trochę liści- one trochę przyciemnią dno i na pewno nie będzie ono przeszkadzać Neonkom.
Ważne by w akwarium były też rośliny, które nachodza na tafle wody (nurzaniec) lub po prostu pływają na tafli (Pistia, Limnobium).

Jaki piasek? Zalej w szklance wodą RO lub demineralką i zmierz parametry po dobie. Jeżeli twardości wzrosną - piach się nie nadaje.

I tyle. Jaki piasek wybierzesz to już Twoja broszka- każdy będzie dobry :). Ważne, że piasek.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że piasek Sobex zmienia nieznacznie parametry. Po 24 godzinach podniósł KH o 2, a GH o 1 stopień. W szklance miałem ok 1/3 piasku i 2/3 wody, więc wpływ w sumie nieznaczny. Piasek ZEW  (mój faworyt) nie zmienił twardości wody - w obu przypadkach pozostało zero. Jeśli więc Pley twierdzi, że nie za biały to go użyję. Jak będzie coś nie tak to wiem gdzie pukać ;)

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...