Jump to content

Stara woda do nowego akwarium ?


mrokalo
 Share

Recommended Posts

Witam , chciałbym zrobić krewetkarium córce na urodziny , akwarium będzie 40x25x30 , podłoże będzie z jbl aquabasis jako substrat , 2-3kg piasku i reszta BENIBACHI black soil . Oświetlenie chcę przerobić na 2x8W t5 .

Czy mogę do zalania akwa wykorzystać starą wodę z drugiego zbiornika ? Podczas podmianki nie będę wylewał do wanny tylko do nowego zbiornika przez co akwa szybciej dojrzeje , dobrze myślę ?

 

Parametry ze starego :

ph - 6.5

Gh- 7

Kh-6

no2-0

No3-15

 

Planowana obsada - RC

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Jeżeli jesteś pewien, że w swoim starym akwarium nie masz żadnych problemów (np choroby), to spokojnie możesz użyć tej wody do "zaszczepienia" nowego baniaka :)

Nie licz jednak na to, że dzięki temu akwa będzie od razu dojrzałe i gotowe do wprowadzenia obsady. Jeśli chcesz przyspieszyć sprawę (bo jak sądzę urodziny tuż tuż) to możesz filtr z nowego akwarium włożyć póki co już do tego starego dojrzałego i niech tam popracuje to się w nim szybciej bakterie zadomowią :)

Link to comment
Share on other sites

Nie no woda jest pewna na 100% , urodziny są 27.09 także tylko 2 tygodnie , a filtr aquael fan1 pracował kiedyś już w tym akwarium jako mały biolog ale bez gąbki także startuje prawie jak nowy .

Zastanawiam się jednak dalej czy nie zrobić startu od początku jak należy , a nie skracać po łepkach . Córka konczy 14 i jest w temacie więc powinna zrozumieć .

Link to comment
Share on other sites

Tył chciałbym obsadzić nurzańcami to wiadome , może jakieś małe krypto , mały heniek , reszta jeszcze w przemyśleniach , ale pewnie coś trawnikowatego jeszcze nie wiem , substrat wolę dać od razu żeby jak przyjdą dziwne pomysły nie robić restartu , a krewetkom chyba substrat nie zaszkodzi .

Edited by mrokalo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...