Skocz do zawartości

Stara woda do nowego akwarium ?


mrokalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym zrobić krewetkarium córce na urodziny , akwarium będzie 40x25x30 , podłoże będzie z jbl aquabasis jako substrat , 2-3kg piasku i reszta BENIBACHI black soil . Oświetlenie chcę przerobić na 2x8W t5 .

Czy mogę do zalania akwa wykorzystać starą wodę z drugiego zbiornika ? Podczas podmianki nie będę wylewał do wanny tylko do nowego zbiornika przez co akwa szybciej dojrzeje , dobrze myślę ?

 

Parametry ze starego :

ph - 6.5

Gh- 7

Kh-6

no2-0

No3-15

 

Planowana obsada - RC

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeżeli jesteś pewien, że w swoim starym akwarium nie masz żadnych problemów (np choroby), to spokojnie możesz użyć tej wody do "zaszczepienia" nowego baniaka :)

Nie licz jednak na to, że dzięki temu akwa będzie od razu dojrzałe i gotowe do wprowadzenia obsady. Jeśli chcesz przyspieszyć sprawę (bo jak sądzę urodziny tuż tuż) to możesz filtr z nowego akwarium włożyć póki co już do tego starego dojrzałego i niech tam popracuje to się w nim szybciej bakterie zadomowią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no woda jest pewna na 100% , urodziny są 27.09 także tylko 2 tygodnie , a filtr aquael fan1 pracował kiedyś już w tym akwarium jako mały biolog ale bez gąbki także startuje prawie jak nowy .

Zastanawiam się jednak dalej czy nie zrobić startu od początku jak należy , a nie skracać po łepkach . Córka konczy 14 i jest w temacie więc powinna zrozumieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył chciałbym obsadzić nurzańcami to wiadome , może jakieś małe krypto , mały heniek , reszta jeszcze w przemyśleniach , ale pewnie coś trawnikowatego jeszcze nie wiem , substrat wolę dać od razu żeby jak przyjdą dziwne pomysły nie robić restartu , a krewetkom chyba substrat nie zaszkodzi .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...