Skocz do zawartości

Czyżbym miał złą obsadę ?


Jamil619
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam :) 

 

Już jakiś czas mam akwarium 60l a od kilku dni mam parę problemów w nim .Dostałem od taty parę roślinek i on tamtej mam nie ładną wodę a rośliny mają na sobie osad przez który wyglądają jak zgniłe .Co mam z tym zrobić ,jest jakiś preparat którego można użyć żeby nie wyciągać roślin ani rybek ? 

 

Teraz pytanie z tematu :) Mam w zbiorniku Karasia 13cm (ale tylko tymczasowo) Gurami 9cm ,bocja siatkowana 8cm , 4 molinezje, 1 molinezja żaglopłetwa , 2 mieczyki (mają jakieś 3 cm) , Skalar , 2 sumy szkliste , raczka marmurkowego (9cm) 3 małe ślimaki i 1 ampularia , Dziś spojrzałem sobie na akwarium i moja molinezja żaglopłetwa się nastraszała i goniła sumki szkliste lub inne molinezje. Może mam jakieś złe połączenie rybek .. Za ciasno to na pewno nie jest bo nawet z karasiem każda ryba ma dla siebie miejsce ,a niedługo go nie będzie. I jeszcze mam pytanko bo mój miecznik samiczka wygląda jakby byłą... zgarbiona,to jakaś choroba? . Będę wdzięczny za odpowiedzi na oba pytania :)

 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to...

Na każdą rybę to za mały litraż.

Gurami minimum 100l wymagany harem

Molinezja żaglopłetwa 150l chociaż jak dla mnie to i większe powinna mieć

Bocja 100l jest stadna 

Mieczyki 100l i stadko z jednym samcem

Molinezja to minimum 80l czy nawet i te 100 do tego harem z jednym samcem.

Sum szklisty  100l  jest stadny, chociaż i te 100 to pewnie dla niego mało.

Skalar to minimum 200l -250 i stadko

O karasiu nie wspominam, wiadomo co i jak. 

 

Czyli ,,wszystko jest oki" oprócz tego, co jesteś w stanie zobaczyć gołym okiem. Najgorsze błędy nie zawsze są widoczne.

Ryby muszą zmienić lokum, zastanów się nad rybami na ten litraż, raczka też bym radziła odpuścić ( Broń Boże przed pomysłem wypuszczenia kiedykolwiek i gdziekolwiek )

 

Samica może tak być, bo ma wady  genetyczne , u takich ryb to dość częste, krzywy kręgosłup, aczkolwiek nie zawsze geny są temu winne. 

 

Im mniej mieszania gatunków tym lepiej. A tutaj masz całkowity misz- masz,a glony póki co to najmniejszy problem.

Pozdro

Edytowane przez A!icja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zmienił akwarium na 200L ?[...]

To lepiej, ale i tak będziesz musiał uporządkować obsadę. Ryby, które w tej chwili trzymasz mają zupełnie inne wymagania. Nie bez znaczenia są też paramery wody, która wypływa z Twojego kranu.

 

[...]I jeszcze o radę w sprawie glonów bym prosił bo mi akwarium zbrzydło .

A takie pytanie już załóż jako osobny temat w odpowiednim dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A takie pytanie już załóż jako osobny temat w odpowiednim dziale

 

Skoro jest jeden temat to po co robić spam w innych skoro to tylko jedno pytanie?  Tutaj w dwóch postach max można mu odpowiedzieć, więc po co zaczynać oddzielny temat o oddzielnej dyskusji? 

 

A co do akwarium, O rybach nie wspomnę bo o podobnych rzeczach nie słyszałem. Zdarza się że jeżeli ktoś nic nie słyszał o akwarystyce trzyma mieczyki w 60l jednak jest to wielki błąd, wystarczy żebyś wpisał w grafice google i zobaczył jakie ogromne one są. Molinezja w 60? Trochę mało jednak przy reszcie tych ryb na prawdę nieźle. Nie wypowiem się nawet o trzymaniu skalara w tym... 

 

Ryby o różnych wymaganiach. To jest forum, a nie strona zastępująca google. Wpisz sobie na wikipedii czy nawet tutaj w encyklopedii super akwarium te swoje ryby i zobaczysz ich wymagania. Wtedy bedziesz coś więcej wiedział. 

 

Po tym jak trzymasz ryby widzę że porad słuchałeś na początku zapewne tak jak ja - w sklepie zoologicznym. Nie można się tym sugerować. Trzeba najpierw wybadać trochę sprzedawcę czy się cokolwiek zna. Można trafić na naprawdę dobrego który podpowie Ci tak dobrze jak ludzie na tym forum, ale często zdarza się nawet taki który płci ryb nie potrafi odróżnić. Nie mówie o trudnych jak żałobniczki. Niektórzy nie wiedzą jak poznać płeć kakadu czy np. którejś z piękniczkowatych. Co do obsady zbjornika jako początkujący nie można zaufać sprzedawcy bo czasem wciskają głupoty niespotykane nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nie miły i niemiły nie jestem ale fora są po to żeby człowiek miał wszytko czarne na białym o tym o czym chce wiedzieć od ludzi którzy się znają na tym ... Już raz się zawiodłem na rowerowym forum a tu jest to samo ... No nic poszukam sobie w internecie informacji dokładnych na ten temat .A temat na tym forum można uznać za zakończony ale też nieudany bo dostałem odpowiedzi na moje mikro pytania a na te ważne pytania dostałem kwitek na google i wikipedie.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora zasadniczo są po to żeby rozwiązywać problemy i dzielić się własnymi doświadczeniami. Nie służą podawaniu wszystkiego na przysłowiowej tacy, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przepisywał internetu każdemu, kto sobie tego zażyczy.

 

Aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, musiałbyś dokładnie opisać swoje akwarium wg. schematu podpiętego w każdym dziale. To sporo ułatwia.

Ja odpowiem Ci tak na szybko: masz złą obsadę. Z tego faktu mogą wynikać problemy z glonami (chociaż pewnie tematyka cyklu azotowego i parametrów wody również jest Ci obca, a i tam może się kryć rozwiązanie), z za małego akwarium mogą wynikać problemy z mieczykiem.

Dość dobrą bazę wiedzy o rybach znajdziesz na seriouslyfish.com, (niestety) jest po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...