Skocz do zawartości

woda w baniaku


Cruzz90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . jestem poczatkujacym akwarysta mam baniak ok 100L w ktorym mam pare roslinek i 2 kirysy oraz 2 gupiki oraz problem z woda wczoraj postanowilem zmienic podloze z samych kamykow na kamyki + piasek oraz posadzilem kilka nowych roslinek . Problem wyglada tak po napelnieniu baniaka woda woda jest tak "mętna" ze prawie nic przez nia nie widac wie ktos co z tym zrobic i od czego to wogle moze byc ? Dodam ze piasek plukalem w cieplej wodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Piasek trzeba płukać kilka lub kilkanaście razy do póki woda wlana do niego (np. do wiadra) nie będzie krystaliczna. 

U siebie dawałem piach około połowy wakacji. Jeżeli przepłuczesz piach tak jak powiedziałem to będzie  w 100 % ok. Ewentualnie woda w samym akwarium będzie odrobinkę mętna patrząc z boku akwarium. Filtr nie ma nic do rzeczy. Kirysek da radę na piachu i kamykach gdyż mam podobnie tyle że w systemie pól akwa piach, a drugie pół kamyki. 

 

Co do kirysków: po pierwsze minimum 5 sztuk się trzyma. Najlepiej więcej. Po drugie musisz z tymi kamykami uważać bo mogą mieć ostre krawedzie, a wtedy kirysek będzie ranił o nie swoje delikatne wasiki.

 

Tylko pamiętaj że jak tą wodę wywalisz to nowa woda powinna stać i dojrzeć ze dwa tygodnie chociaż.

 

Kiedyś polecono mi wsadzenie do filtra waty i czekanie na to aż ten muł czy coś osiądzie i bedzie wchłonięty przez watę.

Edytowane przez kaserro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz filtr w tym baniaku ? mętna czyli jakiego koloru : biało /siwa czy zielona ?

fan filter 2 a woda jest taka bialo siwa :P 

 

 

 Kirysek da radę na piachu i kamykach gdyż mam podobnie tyle że w systemie pól akwa piach, a drugie pół kamyki. 

 mam tak samo :P czyli metna woda to wina zle wyplukanego piasku da sie tego jakos pozbyc ? bo nie mam nawet w czym trzymac 100L wod przez 2 tygodnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób częstsze i większe podmianki. Co tydzień wymieniaj ok. 50% wody.

Poza tym obsada... Kirysy ryby stadne, min. 6 sztuk. Jakiej płci gupiki? Najlepiej trzymaj je w haremach 1+2/3 lub same samce jak nie chcesz mieć zupy rybnej.

ok dzieki za pomoc kiryski w piatek bede mial jeszcze 4 dokladnie to chce 2 samice 4 samce a gupiki to parka  a bedzie chcialem 4 samce 2 samiczki moze byc czy lepiej odwrotnie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób częstsze i większe podmianki. Co tydzień wymieniaj ok. 50% wody.

 

A przy okazji niech rozwali sobie biologie, której pewnie i tak nie ma, a akwarium będzie dojrzewało mu miesiącami. Takie zmętnienie powstaje zazwyczaj, gdy biologia nie funkcjonuje prawidłowo.

Rób podmiany 15-20% tygodniowo, a zmętnienie  samo przejdzie, jak biologia dobrze wystartuje . Cierpliwość jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji niech rozwali sobie biologie, której pewnie i tak nie ma, a akwarium będzie dojrzewało mu miesiącami. Takie zmętnienie powstaje zazwyczaj, gdy biologia nie funkcjonuje prawidłowo. Rób podmiany 15-20% tygodniowo, a zmętnienie  samo przejdzie, jak biologia dobrze wystartuje . Cierpliwość jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

 

Bez urazy ale co Ty .... że ma z tym związek biologia. Wynika to tylko ze źle przepłukanego piachu.

 

Cruzz90 jak już i tak wlałeś tam wodę i jest zamulona to musisz właśnie podmianami to zbijać. 

 

Mało masz punktów ostrzeżeń? Jesteś jakiś rozwydrzony bachor czy dorosły (lub za takiego się uważasz) i umiesz normalnie się wysławiać. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc juz woda jest czysciutka   :)  wystarczylo zwiekszyc obroty filtra i plukac 3 razy dziennie wklad :)

 

 

Regulamin 6.1. Zrobisz mi laske (czytaj: łaskę) i zaczniesz używać polskiej czcionki? +1 na zachętę. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...