Jump to content

Biotop dla gupików 25l amazonka ujście


adam skalar
 Share

Recommended Posts

Chciał bym zrobić w 25l biotop amazonki dla 5 -6 gupików 2 samce i 4 samice wiem ,że najpierw powinienem pójść do obsad ale czytałem mogę też zmniejszyć liczbę gupików i i coś na dno.Chciał bym dobrać rośliny jeśli ktoś ma pomysł na inne piękniczkowate np: Drobniczka jednodniówka to proszę pisać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium 25 l jest za małe dla gupików. Dla tych ryb wskazana wielkość akwarium to 40 l +.

Drobniczka jednodniówka to nie Amazonia, tylko Ameryka Północna. Za to Twoje akwarium wielkościowo jest dobre dla tych ryb. Możesz również do swojego akwarium dać Drobnotki nadobne. Natomiast na dno Twojego akwarium ( 25 l ) raczej nie znajdzie się odpowiednich ryb. Można ewentualnie pomyśleć o krewetkach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dla drobniczek dobrze jest obsadzić akwarium oprócz roślin grubolistnych także roślinami drobnolistnymi taki jak np: rogatek, wywłócznik, czy nawet mchem jawajskim.

Co do ilości ryb do Twojego akwarium to dobrze jest w przypadku tego gatunku aby samic było więcej niż samców np: na 2 samce może przypadać nawet 5-6 samic. Rybki te i tak się łatwo i szybko rozmnażają, a więc po niedługim czasie będzie ich zdecydowanie więcej. W każdym bądź razie w takim akwarium jak Twoje nie powinno być ich więcej jak 7 - 8  rybek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na temat krewetek nie będę się wypowiadał ponieważ są tutaj bardziej doświadczeni hodowcy tych stworzonek. Natomiast czy wybrać drobniczki czy drobnotki to zależy od Ciebie. Obydwa gatunki moga pływać w takim akwarium. Ważne jest aby parametry wody dla tych ryb nie odbiegały od normy. Woda ogólnie powinna być lekko zasadowa i średniotwarda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...