Skocz do zawartości

Drugie akwarium z pyszczakami


xan29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam już akwarium 112l ogólne z dość duża ilością roślinności. Jakiś czas temu spodobały mi sie pyszczaki mam dylemat. Czy zmieniać wszystko czy kupić sobie nowy zestaw. Moje pytania:

Jakie akwarium dla pyszczakow takich jak Pyszczak Saulosi, Pyszczak Yellow – Żółty itp. Wiem że podłoże to najlepiej pisaek. Roślinność im potrzebna, czy moża im zostawić swiatło w ilości 18W na np 112? Pytam bo funduszy nie mam za dużo a i rachunki za prąd chciałbym aby nie były dużo wieksze.

 

Dane odnośnie mojej kranówki:
ph - 7.3
Twardość ogólna 198
NO2 - 13,1
NO3 - < 0.03
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam już akwarium 112l ogólne z dość duża ilością roślinności. Jakiś czas temu spodobały mi sie pyszczaki mam dylemat. Czy zmieniać wszystko czy kupić sobie nowy zestaw. Moje pytania:

Jakie akwarium dla pyszczakow takich jak Pyszczak Saulosi, Pyszczak Yellow – Żółty itp. Wiem że podłoże to najlepiej pisaek. Roślinność im potrzebna, czy moża im zostawić swiatło w ilości 18W na np 112? Pytam bo funduszy nie mam za dużo a i rachunki za prąd chciałbym aby nie były dużo wieksze.

 

Dane odnośnie mojej kranówki:

ph - 7.3

Twardość ogólna 198

NO2 - 13,1

NO3 - < 0.03

 

nikt nic nie podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też podobają pyszczaki ale zdaje sobie sprawe że w akwarium około 100 litrów nie da się zrobić malawi. To jest po prostu za małe akwarium. Moim zdaniem absolutne minimum to 160 litrów.(długośc minimum metr) I to tylko przy jednym mniej agresywnym gatunku.

Edytowane przez duch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają aż Ci przejdzie to spodobanie, albo chociaż poczytasz o wymaganiach ryb które tak Ci w oko wpadły...

Mówiąc krótko: Twoje pytania są tak podejrzanie dziwne, że raczej należy się tu spodziewać jakiejś prowokacji.

 

Co ma mi przejść niby ?

Czytałem o tych rybach. Teoria teorią a własne doświadczenie co innego, więc nie wiem o co Ci chodzi z tą prowokacją. Z tego co mi kolega mówił piasek na dnie to troche lipa, bardzo widać odchody rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co mi kolega mówił piasek na dnie to troche lipa, bardzo widać odchody rybek...
 

 

Jeśli efekt wizualny liczy się dla Ciebie bardziej od zachować i dobra ryb to odpuść sobie te ryby jak i resztę pielęgnic :)

 

Każda pielęgnica potrzebuje piachu na dnie, zwykłego piachu, a pyszczaki z tego co kiedyś czytałem lubią też zmieniać wystrój w akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle ktoś ma podobne parametry wody jak ja i posiada pyszczaki yellow np ?

Pewnie osoby posiadające akwarium biotopowe Malawi. Jak widać korzystanie z wyszukiwarki na forum boli.

 

 

 

Jeszcze jedno mam pytanie Czy jakieś rybki na dno można do tych pyszczaków dodać mam na myśli np. kiryska panda? .

Zamiast zadawać takie pytania mógłbyś poświęcić 5 minut i poczytać o rybie, która Cię interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie osoby posiadające akwarium biotopowe Malawi. Jak widać korzystanie z wyszukiwarki na forum boli.

 

 

 

Zamiast zadawać takie pytania mógłbyś poświęcić 5 minut i poczytać o rybie, która Cię interesuje. 

Weź mi powiedz kolego po co jest to forum ? Bo jeśli każdy ma sobie otworzyć wikipedię i tam czytać samą teorię to gratuluję Ci podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest do doradzania i pomocy, ale nie do pisania jakich warunków potrzebuje dana ryba, gdy wyszukanie tego w Googlu zajmuję kilka sekund. Jak byś się poruszał po forum gdyby codziennie każdy zakładał nowy temat z zapytaniem czy może wsadzić rybę to warunków całkiem jej nie odpowiadających? 

Jeszcze mogę podpowiedzieć, że wyszukiwarka na forum służy do wyszukiwania zawartości na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...