Skocz do zawartości

[240] Tanganika


gapa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem pochwalić się moim nowym zbiornikiem!

Akwarium zalane w czerwcu, tak że można powiedzieć "świerzynka"

 

Rozmiar: 120x40x50

Filtracja: Unimax 250

Oświetlenie: standardowa świetlówka do połowy przyciemniona

Podłoże: zwykły piasek budowlany, dobrze wypłukany na to około 40kg gnejsu

Obsada: 5szt. Księżniczek z Burundii Neolamprologus Brichardi 2szt. Neon Inessa (zostały wpuszczone, żeby zbiornik szybciej dojrzał)

Roślinność: Nurzaniec, anubias, rogatek

Akwarium prowadzone bez żadnej chemii, itp. 

Ryby karmione 2x dziennie, rano mrożonki (na zmiane dafnia, cyklop, artemia) wieczorem standardowe płatki (też rożne rodzaje)

 

No i teraz najlepsze, czyli zdjęcia:

 

Pierwsze zdjęcia po zalaniu i przeczyszczeniu się wody

thumb_1303817851forum1.jpg

 

thumb_1224714997forum2.jpg

 

thumb_forum3.jpg

 

No i teraz już z rybkami:

thumb_akw.jpg

 

thumb_1173885858IMG_1473.jpg

 

thumb_IMG_1490.jpg

 

thumb_IMG_1515.jpg

 

thumb_IMG_1518.jpg

 

thumb_IMG_1522.jpg

 

Wszelkie komentarze, krytyka, mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Neon Inessa (zostały wpuszczone, żeby zbiornik szybciej dojrzał)


Jedna z najgłupszych rzeczy jakie w ostatnim czasie było mi dane czytać...

I pływają te biedne neonki najpierw po to by się truć skokiem NO2, a teraz jeszcze pływają w bardzo twardej wodzie z księzniczkami... 

Po co księżniczki karmić tak często? 


Ehh. Masakra 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili rybki mają jakieś 2-4cm. Wpuściłem maluchy, a jak podrosną i dobierze się para, to reszta będzie do oddania, bo się po prostu wytłuką.

Pley nie ekscytuj się tak tymi neonami, no i powiedz mi co masz przeciwko karmieniu 2x dziennie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z Pley'em. Zupełnie niepotrzebne było świadome męczenie ryb. Akwa dojrzałoby i bez nich. Za to duży minus.

 

Co do samego akwa i obsady to podoba mi się. Zawsze podobały mi się księżniczki. Ta Tanga z roślinnością wydaje się bardzo ciekawa. Zostawiłbym tu samego nurzańca i anubiasa. :) Czekam na rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Co do rozwoju, to neony wyleciały. Zaczęły się pierwsze problemy, jak to z nowymi zbiornikami :/ mam atak sinic :/ i sam się do tego przyczyniłem! Pley zwracam honor co do tego karmienia 2x dziennie.

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na sinice? 

Zdjęć nie wrzucam bo się nie ma czym chwalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na sinice?

To zależy czy zakładasz użycie "chemii" czy nie?

Na pewno pomoże całkowite zaciemnienie na przynajmniej 5 dni, w tym czasie bez karmienia. Ponadto ręczne usunięcie tego co Ci się uda usunąć przed rozpoczęciem tego zaciemnienia.

No i ja bym zobaczył jaki będzie efekt po tych 5 czy nawet 6 dniach. Jak nie pomoże dopiero myślał o jakiejś poważniejszej metodzie.

No i poza tym kontroluj parametry, bo sinice się pewnie pojawiły jak zaburzyłeś stosunek PO4 do NO3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź!

Chemie chce zostawić jako ostateczna, ostateczność.

Zaciemnienie już od rana stosuje tylko pierwotnie miałem w planach 3 dni, ale jak mówisz 5-6 to się zobaczy czy moje 3 dni pomogą. Nie karmić przez ten okres w ogóle ryb? Nic im nie będzie?(dzisiaj zapaliłem światło na pół godziny żeby ryby nakarmić). Nie mam testów na PO4, ale z ciekawości sprawdziłem NO3 i było coś koło 20-30mg/l, czyli chyba nie tragicznie.

 

PS. co do pojawienia się, to kojarzę że mam je od kiedy do diety ryb dorzuciłem mrożonki (ćwiartka "kostki") i raczej ryby wszystkiego nie zdążyły zjeść a resztki walały się po piasku

Edytowane przez gapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie karmić przez ten okres w ogóle ryb? Nic im nie będzie?

Na pewno nic im nie będzie, ryby nie są aż tak podatne na głodówkę - myślę że tydzień bez karmienia ryby wytrzymują bez żadnego uszczerbku :)

 

 

Nie mam testów na PO4, ale z ciekawości sprawdziłem NO3 i było coś koło 20-30mg/l, czyli chyba nie tragicznie

Nie no sam poziom NO3 nie jest tragiczny ale tu chodzi chyba bardziej o stosunek jednego do drugiego (do PO4). Poczytaj trochę o sinicach i metodach ich wybijania, jest kilka takich poradników w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...