Skocz do zawartości

Czerwone skrzela


Fubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaóważyłem czerwone skrzela u gupików ale pomyślełem że tak powinno być bo się nigdy aż tak nie wpatrywałem. Przyszedłem za 3 godziny zobaczyć na nie i mają one takie jaby bąbeli na skrzelach i pod głową pomiędzy skrzelami. Może to z powodu że za wcześnie wpuściłem ryby 4 dni po zalaniu wody. Ale z dugiej strony gdyby tak było to wszystkie inne ryby by tak miały. Co mam zrobić?

 

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby wpuściłeś to błąd ( dla części ryb raczej śmiertelny). Pierwsza sprawa jaką musisz załatwić to podmień jakieś 30 % wody ,najlepiej na taką odstaną 24h ( w przypadku kranówki , a zgaduję ,że takiej używasz).

Opisz też akwarium ( wielość,kiedy założone i inne.) im więcej informacji tym lepiej dla Ciebie i rybek.

Testy radzę zakupić , chociaż paskowe , są mniej dokładne ale dadzą Ci mniej więcej  obraz tego co dzieje się w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby wpuściłem w poniedziałem czyli na 3 dzień od założenia akwarium

To nie błąd tylko Wielbłąd.

Wpuszczając obsadę do niedojrzałego zbiornika wygenerowałaś w nim dużą ilość związków toksycznych. To się nazywa "syndrom nowego akwarium"; zbiornik nie jest w pełni dojrzały i kumulujący się amoniak staje się toksyczny dla mieszkańców.

Testy NH3/NH4, NO2, NO3, niezbędne.

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co dadzą te testy?

No właśnie, nic nie dadzą. Tak tu sobie tylko piszemy żeby naciągać początkujących akwarystów na zbędne wydatki :rolleyes: .

 

 

jeśli wszystko będzie za duże co rzeba będzie zrobic?

A bez testów skąd będziesz wiedział " co jest za duże"?

 

 

Oprócz oddania rybek oczywiście

Jak dla mnie to jest najlepsze wyjście, dla ryb oczywiście. Przenieś je do dojrzałego innego akwarium na jakiś czas.

Pozwól swojemu zbiornikowi dojrzeć, ustabilizuj parametry i dopiero później wpuść mieszkańców.

I rada na przyszłość, najpierw poczytaj, przemyśl, zaciągnij opinii, a później działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam akwarium 25l. Obsada:

 

6xneon

3xgupik

3xmolinezja

2xmieczyk

2xglonojad

Fabu to jest obsada z Twojego akwarium tak ?. Z taką obsadą w takim akwarium ( 25 l ) i z niezamkniętym cyklem azotowym to cud że te ryby tam jeszcze żyją. Jeśli chcesz mieć naprawde akwarium z prawdziwego zdarzenia to ja proponuję Ci zacząć od początku i tak jak należy. Zakładasz akwarium, pozwalasz mu dojrzeć, a obsadę wymieniasz na taką jaka bedzie odpowiednia do tego litrażu.

Ważną, bardzo ważną rzecza są testy, bez nich akwarium nie może prawidlowo funkcjonować i nie da się także dobrać odpowiedniej obsady.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 25l fajne akwa zrobisz.
Tylko trzeba czytać .Pogłębiać wiedzę.
Każdy na tym forum się uczy i całe czas do śmierci się będzie uczył.
Poczytaj najpierw o rybach które masz, a błędy się wyjaśnią.
Zobacz sobie akwa Azjatyckie.

A teraz wyobraź sobie pięknego dorodnego Bojownika pływającego koło korzenia obsadzonego gęsto mchem.
Kryjącym się w pistiach.
I wesoło machającego płetwo podczas jedzenie.

Pomogłem?

Pozdrawia.

 

Wszystko fajnie, tylko temat jest w dziale Choroby i leczenie, a nie Obsady. Z tego co widzę to nie pierwszy raz, a jeden z moderatorów udzielił CI już upomnienia za spamowanie. +2 za spam. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...