Skocz do zawartości

120x50x40 Endlerkowe


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swój baniaczek , wymiary 120x50x40.

Podłoże - piasek.

Filtracja - fan3

Oświetlenie - 3 x 15w 6500k

Nawozy - carbo ferro makro aqua art

Rośliny - wąkrotka białogłowa , sagitaria , mikrozoria , valisaneria , lileopsis , anubiasy ,kryptokoryny , gałęzatki , rogatek , żabiennice , nadwódka trójkwiatowa , paproć wodna , mchy.

Z racji słabego oświetlenia - tylko małowymagające gatunki roślin.

Obsada - neony innesa , endlerki , otoski , krewetki.

Aktualnie zbiornik czeka na nową belkę oświetleniową , narazie nic z roślin nie będzie dodane . Co do podłoża pierwszy raz połączyłam z rośłinami i powiem że bardzo dobrze rosną w piasku , mimo że mają mało światła.

Endlerków było 5 szt zrobiło się kilkadziesiąt cały czas na wydaniu. Większych ryb nie przewiduję , bardziej nastawiam się na roślinność.

 

k2t9qwdwug.jpg

 

vi2yzrfx928.jpg

 

wyute4dh5rqc.jpg

 

 

8mtf4rqf3acl.jpg

 

 

jpvix7qmbjsp.jpg

 

k7xsx2jmnn35.jpg

 

 

93ekotmkdmz.jpg

 

 

8vr4dktxvvv.jpg

 

 

3ztwaefvqxbn.jpg

 

 

yvt3tk9kpe2p.jpgnlesdy8m8fz.jpg

 

wxb82h3427aq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny baniaczek, dość jednak rzadko widzę tutaj tak duże akwaria z tak małą (w sensie wielkości ryb) obsadą :)

Dodatkowa belka z oświetleniem na pewno wyjdzie na plus.

 

 

 

Obsada - neony innesa , endlerki , otoski , krewetki.

Ja tam jeszcze widzę jakieś niedobitki razborki a nawet jednego zwinnika jarzeńca- dobrze widzę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzeńców nie ma , było kiedyś stadko razbory i tak zostało 9szt. W efekcie końcowym ma ich nie być . Jeszcze jest kilka jakiś - nie wiem jak się nazywają coś jak neon ale z złotym pasem....

Ogólnie jest zamieszanie z gatunkami - wygląda to tak jakby kilka małych stad. Mniej więcej ilościowo :

20 neon innesa

9 rasbora

9 neonowe z złotym pasem

15 otosków

xx endlerki

Helenki

krewetki

aaa

i 2 platki

Jakoś to musze uporządkować , na razie nie mam pomysłów . Z czasem coś wykombinuję. Będę się kierować w stronę neonów innesa albo nie wiem ... Na pewno coś małego i stado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzeńców nie ma , było kiedyś stadko razbory i tak zostało 9szt. W efekcie końcowym ma ich nie być . Jeszcze jest kilka jakiś - nie wiem jak się nazywają coś jak neon ale z złotym pasem....

 

 

 

Na 6 zdjęciu(na którymś niżej też, ale na 6 są wyraźnie widoczne wszystkie cechy)  na 100% widzę pośrodku jarzeńca, obok chyba też, nie da się ich z czymś pomylić, mam je od dwóch lat w baniaku, chyba nic nie wygląda aż tak identycznie. Chyba są zestresowane lub coś im nie pasuje bo są bardziej pomarańczowe niż czerwone, 

 

A baniak ładny, chociaż jak dla mnie troszkę za płasko, brakuje czegoś co przykułoby wzrok i dodało głębi. 

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich zdjęć:

 

 

 

 

 

 
 
 
zmux.png

 

 

 

Jak widać- niektóre sztuki mają białe zakończenia płetw (ryba po lewo) a inne nie mają (dwie po prawo). W sklepach przeważnie widać sztuki blade, zaledwie jasno pomarańczowe(złote?) bo są zestresowane i warunki kompletnie nie te, takie też były moje przed i przez jakiś czas po wpuszczeniu. Sztuki bardziej okrągłe to przeważnie samice(ryba najbardziej widoczna u Ciebie na 6 zdjęciu to raczej samiczka), samce mają nieco bardziej opływowe kształty. Miałem dość okazji na zaobserwowanie które sztuki są ganiane podczas tarła :)

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...