Skocz do zawartości

Aranżacja akwarium 60l


Kuba1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chce od nowa zaaranżować moje akwarium ;) Chciałbym żeby było w nim mało roślin ponieważ nie mam do nich szczęścia i marnieją :/ Mam do dyspozycji 2 duże bryły węgla kamiennego,korzeń i jaka roślina by do tego pasowała? Oświetlenie standardowe 15W 6500K.Ma ktoś jakiś pomysł? :)

Edytowane przez Kuba1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: http://forum.superakwarium.pl/topic/43477-nietypowa-aran%C5%BCacja-akwarium/

 

Ja się wcale nie dziwię, że rośliny Ci marnieją, zapewne ten węgiel to niejedyny wymysł Twojej wyobraźni...

Moja rada jest taka: węgiel trzymaj, zima może być mroźna to się przyda. A poza tym to poprzeglądaj aranżacje w galerii, poczytaj co ludzie piszą, wyciągnij jakieś wnioski i działaj samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z 15W w 72L mogę powiedzieć śmiało, że roślin nie utrzymasz :(

Może pokombinuj z BW? b.ładnie wygląda :) (sam teraz najchętniej bym zrobił restart), wtedy jakichś nurzaniec, anubias, crypciu z roślin.... to przy twoim świetle da radę.  
Pooglądaj aranżację BW i sam zdecydujesz :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: http://forum.superakwarium.pl/topic/43477-nietypowa-aran%C5%BCacja-akwarium/

 

Ja się wcale nie dziwię, że rośliny Ci marnieją, zapewne ten węgiel to niejedyny wymysł Twojej wyobraźni...

Moja rada jest taka: węgiel trzymaj, zima może być mroźna to się przyda. A poza tym to poprzeglądaj aranżacje w galerii, poczytaj co ludzie piszą, wyciągnij jakieś wnioski i działaj samodzielnie.

Trzymam ten węgiel już ze 6 miesięcy i nic się nie dzieje ;) Chodzi mi o to że rośliny mam cały czas takie.

Moim zdaniem to nie brak szczęścia, a po prostu nie spełnione wymagania roślin ;)

Wybierz takie, których wymaganiom możesz sprostać i będzie oki.

Jakie rośliny byś proponował? :) Chodzi mi o to,że nawet przy nawożeniu roślin makro/mikro i tak mam je po prostu brzydkie.Dolne liście rośliny odpadają,nurzaniec nie daje znaków,że czegoś mu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,że nawet przy nawożeniu roślin makro/mikro i tak mam je po prostu brzydkie.Dolne liście rośliny odpadają

A czy przy nawożeniu robisz testy? Badasz jakiego pierwiastka brakuje roślinom? Czym nawozisz/nawoziłeś?

 

 

Oświetlenie standardowe 15W 6500K

Przy takim świetle w grę wchodzą rośliny cieniolubne http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-ro%C5%9Blin-cieniolubnych/

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...