Jump to content

Ecolight Świetlówka 24W

Recommended Posts

Montaż wymaga wkręcenia dwóch wkrętów. W pokrywach aquaela dostosowanych do tych modułów są przygotowane otwory montażowe z zaślepkami, w innych pewnie trzeba będzie nawiercić otwory. Żeby tak ordynarnie to potem nie wyglądało możesz użyć takich plastikowych podkładek z zaślepką.

Niestety nie, w tej pokrywie ten moduł będziesz musiał zamontować jakoś po skosie.

Nie wiem czy nie będzie lepszym rozwiązaniem dołożenie drugiego modułu 11W (albo 6W led) - są dwie zaślepki w pokrywie, ale to chyba też będzie się wiązało z jakąś kombinacją. Spróbuj napisać do pomocy technicznej aquaela, powinni doradzić jak rozwiązać ten problem.

Ja dzisiaj właśnie zakupiłem w sklepie PLANTICA Wrocław taki zestaw http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-plant-t5-1x24w-44-55cm-tridonic-i4303913734.html + musisz doliczyć świetlówkę około 45 zł. Zestaw montowałem 5 min, bez żadnych dziur. W linku masz opisane, że montuje się świetlówkę do obecnej w pokrywie.  Polecam
Dołączał focie :)  ja mam:
 sylvania GROLUX

- temp. barwowa 10 000K
- typ T5
- długość kat.  438 mm
- szerokość kat. 16mm
- moc 24W

post-21159-0-92871800-1404159220_thumb.jpg

post-21159-0-99984800-1404159242_thumb.jpg

post-21159-0-83585200-1404159256_thumb.jpg

post-21159-0-81909500-1404159272_thumb.jpg

Tylko że tam nie ma świetlówki i nie ma do czego przypiąć. Aquael powinien to jakoś rozwiązać. A założenie jeszcze jednego modułu wiązało by się z jakimiś problemami?

o w mordę :o faktycznie :)   to moim zdaniem poszukaj 

4504feabac4a95e9.jpg

Sorry, ale nie umiem tu edytować wpisu :D  tu jest link do tego zdjęcia 

http://allegro.pl/dodatkowe-doswietlenie-akwa-led-extra-5-7-w-nowosc-i4309844730.html

Teoretycznie mógłbyś skorzystać z podpowiedzi kolegi, tylko uchwyty zamontować w tych dwóch otworach w pokrywie. No i jakiś odbłyśnik.

Te moduły są montowane na taką wsuwkę, z tego co widzę na zdjęciu to w pokrywie są montowane tak jakby z kawałkiem lampki decolight (ta część z odbłyśnikiem - i tą wsuwką) - w sensie że przykręcasz do pokrywy kawałek tej lampki i wsuwasz moduł. Myślę że jakoś dałoby się dwa wcisnąć ustawiając je pod skosem, ale to tylko takie moje przypuszczenie.

E: Zerknąłem i są w module miejsca na wkręcenie śruby, więc jakbyś zamontował dwa moduły, wykleił pokrywę folią to powinno być w porządku i do tego całkiem estetycznie. ;)

Ja w moim miałem 2 takie świetlówki zamontowane. Standardowo w obudowie są dwa uchwyty. Czyli do jednego montujesz jedną świetlówkę a do drugiego drugą i śpisz spokojnie. Musisz tylko małym wiertłem wywiercić otwór pod śrubkę bo  pod standardowy nie będzie pasowało.

Edited by włóczykij