Skocz do zawartości

[450l] roslinna kałuża


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w baniaku zawitały małe zmiany, bardziej techniczne, ale i wizualne za sprawą lampy UV.

 

Technicznie:

zdemontowałem 2 świetlówki 39W, w ich miejsce założone 2x80W, od tygodnia świecę

-2x80W osram 6500K 12-15

-1x80W osram 6500K 9-20

-2x80W Grolux 8500K 10-18

-1x39W osram 6500K 7-21

 

Światełka mam 0,97W/L brutto. 

Jakby się uprzeć, odliczając 10cm podłoża będzie 1,17W

 

Efekty po tygodniu, lepsze wybarwienie roślin czerwonych, zielenina zaczęła rosnąć. Ze wzrostem światła zwiększyłem podawanie azotu i fosforu.

 

Drugim technicznym elementem to lampa UV 11W. Przez 2 msc nie mogłem sobie poradzić z pyłem na szybach. Próbowałem z nawozami, ale bez efektów. Zaciemnianie również pomagało na chwilę. Od tygodnia przepaść. Praktycznie brak pyły. Świecę obecnie 24h, po świętach zmieniam działanie lampy tylko na czas świecenia w największym natężeniu czyli 3h dziennie. Zobaczymy efekty. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nie zamieszczałeś żadnych zdjęć, a akwarium bardzo ładne. Podoba mi się kępa Pogostemona erectusa. Widzę, że u Ciebie, podobnie jak u mnie Ludwigia przy nawożeniu solami słabo się wybarwia. Jak miałem ją w ziemniaku to przy oświetleniu 0,5W/l - 0,7W/l była bordowa.

 

Jeśli chodzi o solarkę i ryby to wystarczyło w jednym z boków posadzić Lotosa i pozwolić mu się trochę rozrosnąć. Zacieniłby część akwarium, a i tak w tym cieniu mogłyby rosnąć jakieś rośliny, np Anubiasy, Zwartki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...