Skocz do zawartości

Początkujący pyta jaka obsada do 45l


Rosomak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem w prezencie akwarium 45l a że nigdy w życiu nie miałem akwarium nie miałem pomysłu na obsadę. Po kilku dniach czytania na temat akwarystki wymyśliłem taką obsadę:

1 Bojownik

4-6 Otoski

8-10 neon innesa

ślimaki Ampularia i Helenka

 

Czy może być taka obsada?

Jakie do nich rośliny dobrać?

Moje akwarium to:

50x25x30 z pokrywą z jedną świetlówką o mocy 11W

grzałka z termostatem Thermo PLUS 25

filtr wewnętrzny CLARO 200

żwirek jaki mam to 1 paczka granulacji 2-3 mm jasny i 3 paczki granulacja 5-10 mm mniej więcej brązowy

woda w kranie jaką mam na dzień dzisiejszy posiadam takie badania

 

Badana cecha

Wynik

Bakterie gr. coli

0

Escherihia coli

0

Enterokoki

0

Żelazo ogólne

<60.0

Mangan

44,8

Mętność

0,46

Przewodność el. wł.

534

Odczyn

7,90

Barwa

5

Twardość

260

Jon amonowy

0,10

Edytowane przez Rosomak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada może zostać, możesz ewentualnie wymienić bojownika na np. 1+1 P. ramireza.

Co do roślin to tutaj masz spis, wybierz które ci się podobają i napisz:

http://forum.superakwarium.pl/topic/2494-spis-ro%C5%9Blin-akwariowych/

http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-ro%C5%9Blin-cieniolubnych/

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz ewentualnie wymienić bojownika na np. 1+1 P. ramireza.

No parka ramirezek do 45L to chyba nie koniecznie, troszkę za mało jak na nie. Ja bym zostawił tego bojownika, ale zamiast neonów dałbym coś azjatyckiego (jakieś małe boraras na przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi  

1) jak tylko w poniedziałek zobaczę jakie rośliny mogę dostać w 2 sklepach które są w moim mieście na pewno napisze jakie wybrałem

2) co do Borarasa (Razbora Borneańska?) troszkę przed chwilą o nich poczytałem i z tego co zrozumiałem bym musiał ich zakupić minimum 10 sztuk a to już nie będzie za dużo na moje akwarium?

3) co do bojownika lepiej samiec czy samica?

4) co do otoska ile powinno być sztuk?

5) na innym forum napisali mi że mam złe ph i za twardą wodę i powinienem zainwestować w filtr Ro a co wy o ty sądzicie \?


aaa 

6) Ambulariie brudasy a Helenki albo krewetki?


aaa2

7) co do 5 na pierwsze wlanie wody planuje kupić wodę np z biedronki albo lidla itp. a do podmian wody czyli w moim przypadku będzie wychodziło około 10-15 litrów tygodniowo.

Mam na działce studnie głębinową i następnym tygodniu oddam próbkę do sanepidu ale wracając do meritum nie wiem czy jest sens przy takim litrażu kupować ten filtr nawet jak woda ze studni będzie do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz złe parametry. Bardzo złe. Bez RO możesz zapomnieć o w/w rybach.

Nie wiem jak wy możecie polecać bojka, ramirezy czy borarazy do pH 8?!

Zainwestuj w RO, koszt 100-150zł, a daje mase możliwości.

 

3) Bez RO 0 (zero). Z RO może być te 10szt.

4)Może być samiec, może być samica.

5. Bez RO 0. Z RO 6.

6. Helenki spoko, krewetki też, ale bez gęsteh roślinności mogą zostać zjedzone.

7. RO się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla w/w ryb oprócz za wysokiego pH, to również i twardość wody jest za duża: 260 mgl to o ile się nie mylę daje około 15 GH. Tak jak napisał przedmówca filtr RO daje dużo możliwości. Warto w niego zainwestować szczególnie przy takich parametrach wody jak Ty masz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez mniej więcej 4 miesiące nie mam warunków na zamontowanie filtru Ro czy mogę przez ten czas zostać przy wodzie z jakiegoś marketu albo poczekać jak pisałem w wcześniej na wyniki wody ze studni głębinowej (30m) i wtedy jak będą dobre to korzystać z tego ujęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...