Skocz do zawartości

Podmiany woda RO - sama czy mieszana


Moroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :)

 

A jeszcze jak to możliwe, że woda, którą kupiłem w zoologu (z filtra RO) ma wartość ph 7.5 ? troszkę nie za wysoka ?

 

1.oraz jeżeli włożę szyszki olchy do akwarium, to ph będzie spadało cały czas dopóki ich nie wyjmę? czy spadnie o np jeden stopień i już spadać nie będzie?

 

2. oraz... (wybaczcie, ze truje) jak stosuje się podmiany, bo skoro woda RO ma PH 7.5, a w akwarium będzie powiedzmy 6.5 (będą szyszki) to jak zrobię podmianę i doleje tej z ph 7.5 to czy PH nie wzrośnie i nie zadziała to źle na krewetki ?

Edytowane przez Moroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za wysokie to pH wody ze sklepu. Może ma jakąś wartość twardości.

1. Szyszki ciągle będą wydzielały kwasy humusowe aż się całkowicie rozpuszczą. Największy widoczny skutek będzie na początku.

2. Na ph wpływ ma zawartość kwasów w wodzie. Jeżeli RO ma jakieś pH a nie ma bufora  (jest b. mały) to kwasy znajdujące się w wodzie akwariowej obniżą znacząco pH wody RO.

Zawsze możesz to sprawdzić robiąc taką mieszankę poza akwarium i mierząc jej pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PH też sobie sprawdź dokładnie bo ja miałem podobna sytuacje z wodą z mojego filtra RO. Okazało się że miałem zabrudzoną buteleczke z odczynnikiem. Wyczyściłem dokładnie dziubek, wylałem kilka kropelek sprawidzłem ponownie i wychodziło PH w granicach 6 - 6,5. Przed ta czynnością pokazywało mi pomiędzy PH 8 - 9.

Edytowane przez Nemo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ph na pewno ta woda RO ma 7.5, a twardosci 0, wiec jest to woda RO tylko po prostu ma takie ph wysokie. no nic,

Kopiłem wodę destylowana, która ma ph 7.0, twardości na pewno 0. wiec jej będę uzywal do podmian.. + mineralizator shrimp mineral aa.

 

1.Mineralizatory nie podnoszą KH, prawda? czy sie moze myle?

2.ile wody wymienić w akwarium które ma ph 7.5 a chce wymienic na wode z PH 7.0 ? ile zeby sie ph wyrownalo jakos do 7.0 ;c

 

dzięki serdeczne !

super forum, tutaj przynajmniej ludziki starają się pomóc ;x

 

Regulamin 6.1. Ja jeszcze pomogę Ci w poprawnej pisowni. Byłeś już upominany, przyszedł czas na bonus. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ph na pewno ta woda RO ma 7.5, a twardosci 0, wiec jest to woda RO tylko po prostu ma takie ph wysokie. no nic,

Kopiłem wodę destylowana, która ma ph 7.0, twardości na pewno 0. wiec jej będę uzywal do podmian.. + mineralizator shrimp mineral aa.

 

1.Mineralizatory nie podnoszą KH, prawda? czy sie moze myle?

2.ile wody wymienić w akwarium które ma ph 7.5 a chce wymienic na wode z PH 7.0 ? ile zeby sie ph wyrownalo jakos do 7.0 ;c

 

dzięki serdeczne !

super forum, tutaj przynajmniej ludziki starają się pomóc ;x

 

Regulamin 6.1. Ja jeszcze pomogę Ci w poprawnej pisowni. Byłeś już upominany, przyszedł czas na bonus. Mapet

Co do podnoszenia KH przez mineralizatory, to zależy do mineralizatora. Z tego co pamiętam są różne i w różnym stopniu podnoszą odpowiednie parametry. Przeczytaj opis tego którego chcesz używać.

Co do wymiany wody w akwarium to musisz to robić stopniowo poprzez cotygodniowe podmiany.

Jak masz ustawiony filtr, masz jakiś napowietrzacz lub tafla wody w akwarium jest w bardzo dużym ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak masz ustawiony filtr, masz jakiś napowietrzacz lub tafla wody w akwarium jest w bardzo dużym ruchu ?
 

 

Jest ustawiony napowietrzacz leciutko :) malutkie bąbelki lecą, ale lecą 

 

Czyli podmiany będę stosował powoli tygodniowo aż do uzyskania odpowiedniego ph :) włożę jeszcze jedną szyszkę olchy, myślę, że jedna wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...