Skocz do zawartości

Początkujacy akwarysta.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum.Mam na imię Mariusz.

Akwarium mam od tygodia.I mam do was doświadczonych akwarystów kilka pytań.

1.Jesli chodzi o napowietrzanie wody  to czy pompka taka może być?

post-20930-0-12132200-1398515271_thumb.jpg

 

2.Jeśli chodzi o filtr to mam taki:

post-20930-0-29314600-1398515512_thumb.jpg

 

3.Poziom wody jaki powiniem byc w tym akwarium?

 

Temperatura w nim utrzynuje sie miedzy 24-25 stopni.

I co najważniejsze powiedzcie mi jak je karmic i co ile i czy wogule coś zmienić w nim jakieś nawozy używać?

Bo ja naprawde nie mam pojęcia.

 

Ogólny wygład akwarium:

post-20930-0-82630000-1398516404_thumb.jpg

dziekuje z góry Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spakuj ryby w worek i odnieś do sklepu. Przy okazji możesz sprzedawcę który Ci to wcisnął potraktować "ciepłym" słowem.

2. Bierz się za czytanie i zdobywanie wiedzy.

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Oraz inne tematy na forum.

3. Zacznij od początku. Tak jak powinno się to zrobić. Serio. To co masz w tej chwili grozi zgonami ryb, glonami i ogólną porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę obsadę, do tego później. A co chcesz nawozić? Te plastikowe paskudztwo i zamek? Aj, fakt, masz rogatka. Wodę lejesz ilę się da i tak ogólnie to za wcześnie wpuściłeś ryby, możesz za parę dni mieć problem, bo ryby będą ci zdychać. Te ryby są za duże na to akwarium, skarleją, będą chorować, zdychać. Nie masz roślin, ale za chwilkę zamiast akwarium będziesz miał glonarium. Wywal ozdoby i muszle, bo mogą zatruwać wodęi ryby będą ci chorować. Trzeba wybrać takie ryby, które będą dobre do twojego akwarium i wody, którą posiadasz, wtedy nie będziesz miał problemów z chorobami ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę obsadę, do tego później. A co chcesz nawozić? Te plastikowe paskudztwo i zamek? Aj, fakt, masz rogatka. Wodę lejesz ilę się da i tak ogólnie to za wcześnie wpuściłeś ryby, możesz za parę dni mieć problem, bo ryby będą ci zdychać. Te ryby są za duże na to akwarium, skarleją, będą chorować, zdychać. Nie masz roślin, ale za chwilkę zamiast akwarium będziesz miał glonarium. Wywal ozdoby i muszle, bo mogą zatruwać wodęi ryby będą ci chorować. Trzeba wybrać takie ryby, które będą dobre do twojego akwarium i wody, którą posiadasz, wtedy nie będziesz miał problemów z chorobami ryb.

Szczerze nie wiedziałem że jest aż tak żle.

Wiec tak powinieniem wywalić te plastikowe ozdoby zrobię to.(Czym je zastąpić)tak mi sprzedali w sklepie.

Jeśli chodzi o rybki to które usunąć?

I co jeszcze mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę okrutny. Wywal wszystko. 

Wywal to podłoże. Nic Ci w nim nie urośnie. Kup zwykł piasek do piaskownic w budowlanym lub z rzeki. Opcja najbardziej uniwersalna i najtańsza.

Oddaj WSZYSTKIE ryby. Akwarium nawet nie jest dojrzałe. Przeczytaj o cyklu azotowym i to co znajdziesz w tym linku. Wszystko. http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Informacje z linku CI dużo wyjaśnią. 

Wyjmij to plastikowe g*wno, zamek i imitacje korzenia. Takie rzeczy mogą zmieniać parametry i wydalać szkodliwe substancje.

Na lokalnych forach akwarystycznych ludzie oddają wiadra roślin za grosze. 

Przed kolejnych zakupem ryb poczytaj o nich. Nie kupuj tego co CI się podoba. Możesz też zapytać o dobór ryb tutaj, na forum.

 

I najważniejsze. NIGDY nie słuchaj sprzedawcy. Oni wcisną wszystko. (widać na wyżej załączonym obrazku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe ozdoby, najlepiej zastąpić naturalnymi korzeniami, które możesz obwiązać mchem, wszystko ładnie Ci zarośnie, stwarzając ładny kawałek zieleni :) Wywal tę foto tepetę, oddaj rybki do zoologicznego, zmień podłoże np. na żwirek, dosadź roślin, jako tło możesz zamieścić brystol ( np czarny ) Po takiej zmianie odczekaj 2-3 tyg. nim wpuścisz ryby :)

 

Akwarium ma być przede wszystkim  "naturalnym wyciętym kawałkiem jeziora" ;)

Nie mówimy tu o polskich jeziorach, gdzie znajdziesz znoszonego buta, starą oponę, czy koło od rowera :)

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co złego jest w tym tle ? Mi np. Przy sprzątaniu wylewa się woda za tylną szybe i woda leci na tło ... i co dzieje się z papierem ? Robią się "fałdy" moim zdaniem wygląda to nieestetycznie ... Dlatego ja wole te tła ozdobne.

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wygląda sztucznie i tandetnie...

 

 

Przy sprzątaniu wylewa się woda za tylną szybe i woda leci na tło ...

Nie chciał bym widzieć Twojej szafki po jakimś czasie...

Módl się żeby płyta pod akwa nie spęczniała i Ci nie pękło.

Porządki się robi po spuszczeniu części wody a nie jak jest pełne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zdradzi tajemnice i powie dlaczego ludzie nie napełniają akwarium do pełna ? Sprzedawca tak sugeruje czy jak ?

Po prostu tak w instrukcji pisze do ilu max można napełnić. W moim przypadku to było 2 cm od góry.

A np. w opti white to coś około 1 cm ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prostu tak w instrukcji pisze do ilu max można napełnić.

Ale raczej nie piszą w takiej instrukcji: napełniać akwarium tylko do połowy. Rozumiem centymetr, dwa, nawet trzy ale piętnaście?

Koledze chodzi o to czemu ludzie postępują w ten sposób - przecież to koszmarnie wygląda.

 

Nikodem, zanim napiszesz kolejny post dobrze się zastanów czy chcesz to zrobić, bo od wczoraj nie błyszczysz w swoich wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...