Jump to content

Demontaż pokrywy akwarystycznej

bigkris
 Share

Recommended Posts

Kupiłem ostatnio na allegro uzywana pokrywe o wymiarach 100x40. czyli na moje 200l :D chce ja rozlozyc na czesci tylko nie wiem jak sciagnac ta zaslepke z gory. wycinac to? bo raczej nie wyjdzie inaczej. w sumie zeby umiesicic ja na akwa musze zrobic kilka rzeczy, klapki do karmienia oraz nowe oswietlenie. oczywiscie doloze tez inne albo zrobic jakies 3 panele diodowe co da efekt wschodu i zachodu slonca. zdjecia zrobie pozniej bo teraz nie chce jej ruszac bo schnie zywica ktora kleje pekniecia.

ona jest wklejana. Musisz wziąć jak najmniejszy płaski śrubokręt i wybadać, gdzie kleju jest najmniej i zacząć podważać. I tak polecisz dookoła i odkleisz klapkę. Jak zrobisz już wszystko przy stateczniku to zaklej ją sylikonem

niestety nie poddala sie wiec pokrywka poszla w drobny mak, tzn mam cicha nadzieje jeszcze cos z niej uskladac ale w jednym kawalku nie jest. wycialem odrazu otwor pod kubelek, jak zrobie przelewke to zrobie otwor do rurek. zalozylem ja juz na akwa :) dosc dorbze sie prezentuje

W mojej pokrywie nie mam zaślepki na górze a pod spodem obudowa statecznika była zgrzana z pokrywą... Teraz jak przerabiałam pokrywę to musiałam to odczepiać za pomocą lutownicy bo inaczej nie dałoby rady....

w sumie bede szukac jakiegos ciemnego plastiku ewentualnie pociagne cala pokrywe jakas farba i bedzie w sumie roznic sie tylko i wylacznie faktura materialu. mam zamiar dorzucic do niej jeszcze jeden statecznik i z 2 swietlowki