Skocz do zawartości

Obsada 72l.


Adrian Anioł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zredukowac obsadę w następujący sposób.

10x neon innesa

6x razbor galaxy

4x gupik

5x helenka

myślę nad kiryskami ale raczej nie.

Proszę o radę czy tak jest ok.?

Mam żwirek średniej granulacji.

 

 

Doszłem do takiego wniosku.

 

4x zmienniak plamiasty

6x razbor galaxy

6x gupik

5x helenka

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupik i ineski? To nie jest dobre zestawienie.
Razbory z gupikami chyba mogłyby zostać, neony sobie odpuść, bo one preferują odmienne od tych dwóch gatunków parametry wody ;)

No a co do kirysów - przy żwirku nie powinno się ich trzymać w akwa.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może napisze co nie co o neonie innesa. Ryba ta w swoim naturalnym środowisku żyje w dorzeczu Amazonki w dość wyjątkowych warunkach dotyczących zarówno temperatury wody jak i warunków świetlnych. Warunki takie występują na stosunkowo małym obszarze co głównie właśnie stanowi o ich specyfice. Ryby te przebywają w wodach silnie zacienionych i wlaśnie takie warunki powinno się stworzyć im w akwarium ( są to ryby bardziej nadające się do BW ).Gdy przebywają w akwarium o silnym oświetleniu ich barwy stają się nieco stonowane oraz  ryby stają się na ogół mniej ruchliwe. Tak samo znaczący wpływ na te ryby ma temperatura wody które nie powinna przekraczać 23*C ( nie dotyczy to okresu rozrodczego gdzie temperatura może być nieco wyższa) dlatego że ryby te przebywając przez długi czas w wodzie o wyższej temperatuże z reguły żyją krócej.

 

Co do obsady Twojego akwarium to ja bym proponował do "Razbory galaxy" , a właściwie to Danio perłowego Danio margaritatus - bo to jest właściwa nazwa tej ryby i do tych gupików z racji tego że na takie akwarium jedna ławica wystarczy ( Danio perłowe ) dodał bym np: Brzankę wysmukłą Barbus titteya. Brzanka ta w przeciwieństwie do innych brzanek nie jest typową rybą ławicową i można ją z powodzeniem hodować w haremie1+2 ( samiec + dwie samice )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...