Skocz do zawartości

jak rozmnożyc kiryski?


Rekomendowane odpowiedzi

mam 4 kiryski: 2x kirysek pstry (prawdopodobnie parka ale nie jestem pewna) jeden spiżowy samiec i jeden czarny samiczka.

i moje pytanie brzmi czy potrzeba im jakiś specjalnych warunków żeby się rozmnożyły? i czy jest możliwe żeby no czarny ze spiżowym albo pstry z czarnym? bo dziś usłyszałam ze to jest obojętnie jaki ważne ze kirysek i trochę mnie to zdziwiło;p

 

trzymam je w akwarium

40 l

filtr gąbkowy

temp. ok 26 stopni

w akwarium bojownik,zbrojnik niebieski, gupiki, molinezje i tymczasowo mały skalarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak w książkach piszą coś o podmianie wody na chłodną i silnym prądzie wodnym np deszczownia. ja nic takiego nie robię/nie mam a już kilka razy na szybie mialem ikrę kirysków, to samo u adamb gdy byłem u niego ostatnim razem na każdej szybie miał pełno ikry kirysków także j bym wsadził teorię między bajki. jak coś będzie miało być to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak w książkach piszą coś o podmianie wody na chłodną i silnym prądzie wodnym np deszczownia. ja nic takiego nie robię/nie mam a już kilka razy na szybie mialem ikrę kirysków, to samo u adamb gdy byłem u niego ostatnim razem na każdej szybie miał pełno ikry kirysków także j bym wsadził teorię między bajki. jak coś będzie miało być to będzie.

 

A ja jednak się nie zgodze, podmiana wodzy nawet nie na choldniejsza stymuluje kiryski do tarla i penie dla tego masy czseto ikre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo rzadko podmieniam wodę a mimo to dochodziło wielokrotnie do tarła. zresztą nie rozumiem na jakiej podstawie podważasz moje i czyjeś doświadczenia, skoro byłem-widziałem.

Czy ja podważam ?? nie .

Ja tylko dzielę się z innymi moimi doświadczeniami . Sam rozmnożyłem wiele gatunków kirysków tz. Pstre , pandy, albinosy (spiżowe) lamparcie oraz siatkowane . Nikt niczego nie podważa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podmiana wody nie skłania kirysków do tarła :| w_ogóle to nic się mi nie chce mnożyć w akwa :cry:

 

EDIT:

jedynie zatoczki :evil:

i roślinki aa głównie żabienice, java i taka miniaturka najmniejszej żabienicy ale nie wiem jak się ta roślinka nazywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak rybka ma dobre warunki to się rozmnoży. Gdy ostatnio wlałam trochę chłodnej wody do akwa to kiryski bardzo się ucieszyły. Potem było tarło. Niestety z ikry nic nie wyszło. Trudno jest zachować ikrę w akwarium ogólnym bo przeważnie zostaje zjedzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...