Skocz do zawartości

azja 200l


orsetta83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam prosić o pomoc w obsadzeniu zbiornika 200 l, biotyp Azja, moja propozycja:

 

30 x danio pręgowane

15 x brzanka purpurowa

i jako 3 gatunek nie wiem do końca na co się zdecydować, wybieram między: prętnik pręgowany, prętnik karłowaty lub gurami mozaikowy.

 

Powiedzcie proszę jaki gatunek pomiędzy ostatnimi najbardziej by pasował i w jakiej ilości, Chodzi mi o to aby rybki współżyły pokojowo :) i aby akwarium było obsadzone na każdym poziomie (góra, środek i dół).

 

Czy taka obsada byłaby w_ogóle ok? Czy ilościowo byłoby dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka obsada byłaby wogóle ok? czy ilościowo byłoby dobrze?

I tu pojawiają się pierwsze schody...

Aby zacząć kompletować mieszkańców musisz znać parametry chemiczne wody. Ph, Gh, Kh. Jakie oświetlenie, temperatura w zbiorniku, podłoże? Każdy szczegół jest istotny ;-) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawiają się pierwsze schody...

Aby zacząć kompletować mieszkańców musisz znać parametry chemiczne wody. Ph, Gh, Kh. Jakie oświetlenie, temperatura w zbiorniku, podłoże? Każdy szczegół jest istotny ;-) .

Akwarium mam od 8 lat, miałam Amazonkę. Przez ostatnie parę lat przerzedziła mi się obsada i teraz postanowiłam spróbować czegoś nowego. Parametry wody wszystkie w normie, dwie lampy które dają takie fioletowawe światło (nie pamiętam jak się nazywają), temp. 25, na dole drobny żwirek, duży korzeń w całości porośnięty anubiasem (mam go od 8 lat), w części akwarium dorasta do tafli wody, więc akwarium jest w części osłonięte od światła i ma dużo kryjówek wśród liści. Interesuje mnie obsada

Edytowane przez orsetta83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomogę- popatrz na to w jakich warunkach powinny żyć danio, a w jakich brzanki i planowane prętniki/ gurami :). To trochę powinno wyklarować Twój zamysł.

200L, oczywiście standard 100x40x50cm ? To daje duże możliwości aranżacyjne.

Ja bym poszedł w brzanki Titeya, do nich jakieś z w/w błędnikowców, a na dnie Piskorki (Pangio), porządne stadko.

Całość obrośnięta nurzańcem i zwartkami. Do tego jakieś mchy i masz piękną Azje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale danio pasuje do temp 18-25, a np. gurami jest dobrze w temp. 24-30. Więc dlaczego nie mogłyby być razem w temp. 24-25?
Widzisz problem głównie polega na tym że w różnych źródłach można znaleźć różne informacje i czasami można faktycznie pogubić w tym całym mętliku.

A nawet tutaj z tych temperatur które podałaś to i tak wychodzi że jedne z ryb musiały by życ w temperaturze skrajnie dla nich wysokiej, a drugie w skrajnie niskiej, a to by nie było dobre ani dla jednych ani dla drugich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia.

Powiedzcie proszę czy jest jakaś niewielka, pokojowa rybka ławicowa z Azji, pływająca w górnych partiach zbiornika? Bo z tego co widzę wszystkie pływają w strefie środkowej.

A co powiecie o gurami całyjącym zamiast mozaikowego? Wiem, że jest większe, ale chyba 200l byłoby wysterczające dla gurami i ławicy rasbor? Czytałam, że względem siebie jest pokojowe, ale czy gurami całujące nie atakuje mniejszych ryb? Ile ich wtedy wziąć? Gurami będzie się trzymało raczej góry, prawda?

Razbory wiem, że zajmą mi środek. Jeśli wezmę 2 odmiany razbor , to będą pływały razem, czy będą 2 ławice? Ile ich wtedy wziąć aby nie było za dużo?

 

Edytowane przez orsetta83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...