Skocz do zawartości

Dosypywanie żwiru:-)


żwirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, mam w akwarium za mało żwiru, nawet za bardzo rośliny nie mają się jak zakorzenić. Powinienem trochę dokupić, tylko teraz powstaje pytanie, jak go dosypać w zalanym akwarium? Pewnie doświadczonym akwarystom to pytanie wydaje się głupie, ale cóż ja doświadczonym akwarystą jak wiecie nie jestem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zaczniesz sypac zwir bezposrednio z gory nad tafla wody to bedzie sie rozwalal po calym akwa(niekoniecznie tam gdzie bys chcial zeby byl) a ryby beda mialy istne gradobicie, przygotowany zwir, czyli po przeplukaniu, wrzuc do jakiegos wyczyszczynego naczynka, ktore zmiesci ci sie do akwa i ktorym nie narobisz wielkich szkod (najlepiej zeby nie bylo ciezkie, szklane ani porcelanowe bo przypadkowo mozesz sobie zbic akwa) nasyp tam zwiru i powoli ze zwirem zatop naczynie do dna akwa i tam mozesz wtedy wysypac zwir bez obaw ze bedzie latal po calym akwa, wlasciwie nigdy tego nie robilem ale mysle ze to nie bedzie zle rozwiazanie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść z akwarium trochę wody. Przygotuj sobie żwir i bardzo mocną bezbarwną siatę. Na końcu (jeden dolny róg) tej siaty wytnij dziurkę. Do siaty "na leżąco" wsyp żwir i trzymając ten obcięty róg mocno wsadź łapska z torbą ze żwirem do akwarium. I masz żwir gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do wyciągania żwiru mam zestaw do grilla :D Rewelacja zwłaszcza widelec taki długi do czyszczenia szyb od wewnątrz. Będziecie się śmiać :D Kiedyś tak sie wkurzyłam na brudną szybę tylną od wew., że wzięłam majtasy (czyste) starszej córy, nawinęłam na ten widelec dosłownie jak pochodnię i tym wyczyściłam szybkę :P Do tego widelec rewelacyjnie służy przy przytrzymywaniu wężyków wiecznie odkopywanych przez zbrojnika, do tego jest pędzel (pierwotnie służący do smarowania potraw marynatami ;) ), który teraz służy za miotełkę, między innymi do żwiru na roślinkach. Reszta ma dowolne zastosowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde zostawiłem temat samemu sobie, myśląc, że nic sie już w nim nie dzieje, a tu konwersacja pełną parą:D Więc żwir dosypałem sposobem na talerzyk. Próbowałem pensetą, ale siostra mnie opitoliła bo sie okazało, że to jej do regulacji brwi:P Szyby czyszcze czyścikiem, żeby nie być poza tematem, chociaż rozważę opcję wykorzystania opcji z gaciami na patyku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...