Skocz do zawartości

Rybia ospa...


seba11645
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mój zmiennika plamisty jest chory na rybią ospę...

Ma z cztery białe plamki na każdej stronie ogona..

Oddzieliłem ja od pozostałych ryb i włożyłem do 10 litrowego akwarium z filtrem i grzałka...

Grzałka jest ustawiona na 28 stopni..

Trzymam ją już 5 dni w tym akwarium i te plamki nie mojawiaja się na innej części ciała tylko są na ogonie.

I nie wiem czy to jest rybia ospa i ile mam ją trzymać w tym małym akwarium???

post-18028-0-16535300-1396116996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jeśli to ospa, to izolacja w osobnym zbiorniku nic Ci nie da, bo kulorzęsek, który tę chorobę wywołuje zapewne żyje i rozwija się w akwarium ogólnym, a co za tym idzie - będzie pasożytował na innych rybach (mówiąc krótko: zakazi resztę obsady). Ja na Twoim miejscu wsadziłabym to stworzenie na powrót do ogólnego i w nim przeprowadziła kwarantannę, to znaczy: temperatura 28 stopni (czyli tak jak teraz) oraz sól akwarystyczna w dawce 4 płaskie łyżeczki na 50 litrów wody w akwa, ewentualnie możesz kupić jakiś preparat na ospę w sklepie akwarystycznym (np. CMF albo Ichtio) i zastosować dawki zalecone przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze - jeśli to ospa, to izolacja w osobnym zbiorniku nic Ci nie da, bo kulorzęsek, który tę chorobę wywołuje zapewne żyje i rozwija się w akwarium ogólnym, a co za tym idzie - będzie pasożytował na innych rybach (mówiąc krótko: zakazi resztę obsady)
Dokładnie tak.

Z tym że na ospę to to raczej nie wygląda. Prędzej bym obstawiał jakąś chorobę grzybiczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co skłania Cię do twierdzenia, że to ospa? Tylko te białe punkciki? Może rybka się ociera o rośliny, filtr, podłoże w akwarium? Zapoznaj się z tym artykułem i wymień wszystkie objawy chorobowe, jakie zauważyłeś u ryby :http://forum.superakwarium.pl/topic/8961-objawy-chorobowe/

 

Dokładnie tak.

Z tym że na ospę to to raczej nie wygląda. Prędzej bym obstawiał jakąś chorobę grzybiczą.

 

Tak jak powiedział splend - to może być coś związanego z grzybicą, twoje zdjęcie jest niezbyt wyraźne, dlatego patrząc na nie można jedynie spekulować, co dolega rybce. Podaj parametry wody, to będzie można się nad tym zastanowić.

A przy okazji obserwuj resztę obsady, żeby w razie czego szybko zareagować.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...