Skocz do zawartości

45 l Neony i coś jeszcze...


pinula30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 45 l.

Aktualnie walcze z okrzemkami.

 

Na tą chwilę mam w nim tylko jedną welonkę, która przybyła do mnie na przechowanie. Planuje wpuścic niedługo inne rybki. Welonka może zostać?? Raczej chyba nie, ale prosze o potwierdzenie.

 

Dane techniczne:

Litraż 45 l

Filtr tetra tec in 400

Grzałki brak

Temp 25 stopni

Oświetlenie 14W 6500 K + 8W 4000K (planuje wymienic na mniej żółtą)

Podłoże żwir koralowy 3-5 mm docelowo planuje wyminic na piasek

 

Rośliny

Bacopa i kryptokoryna coś chcę dosadzic teraz kiedy dołożyłam te 8W i mam lepsze światło.

 

Co do obsady to chciałąbym w miarę dużą ławicę neonków, krewetki jakieś ryby denne i .... albo tą welonke jeżeli może zostać, choc chyba mało jej tu miejsca a jak nie welonka to parkę (charem) innych rybek pasujących do pozostałych.

 

No chyba że jest jakaś inna rybka stadna którą mogłabym zastąpic ławice neonków i wtedy jakieś inne rybki i coś dennego.

 

 Parametrów wody na tą chwilę nie znam.

 

Proszę o propozycje.

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

 

Parametrów wody na tą chwilę nie znam.

Jak nie znasz parametrów to nie ma jak Ci doradzić obsady, będą parametry to i jakieś propozycje będzie można podać.

 

 

Welonka może zostać??

Nie może zostać, welonki duże rosną i potrzebują akwariów co najmniej powyżej 100L

 

Co do obsady to chciałąbym w miarę dużą ławicę neonków, krewetki jakieś ryby denne

Na dużą ławicę nie masz miejsca - może z 10 sztuk czegoś bardzo małego (do 3cm).

O dennych rybach (kiryskach, piskorkach) przy braku piasku na dnie możesz pomarzyć - jak już wymienisz podłoże to jak najbardziej kiryski pigmeje lub habrosusy bo są małe (o ile parametry wody w ogóle na nie pozwolą) - chociaż w 45L to nie poszalejesz z ilością ryb, to małe akwarium.

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

 

Nie planuje dużo ryb..... ławica neonów 10 szt i co jeszcze do tego.... jakiś harem albo parka??  Coś małego.

 

A podłoże tak jak pisze wymienię na piasek właśnie pod kątem ryb dennych... Piskorki mi się nie podobają, wolę kiryski

 

Mogło by być tak:

Neony 10 szt

Kiryski 5 szt

I coś jeszcze w ilości 2-3 szt. Czekam na Wasze propozycje apropos właśnie tego.

 

Co do parametrów wody jestem w trakcie załatwiania od wodociągów. Bo jak dzisiaj zadzwoniłam do Pana to mi kazał sobie w sanepidzie wode zbadac. Więc zadzwoniłam do Pana stołek wyżej. Mają odszukac w dokumentach.

 

+1 za pisownię.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogło by być tak: Neony 10 szt Kiryski 5 szt I coś jeszcze w ilości 2-3 szt. Czekam na Wasze propozycje apropos właśnie tego

Tak, raczej być nie może, ponieważ nie znasz parametrów. Drugą ważną sprawą, jest to, że czeka Cię restart, a żeby było jeszcze gorzej, to po wymianie podłoża na piasek, lepiej zalej akwa od nowa kranówką bo z tego co widzę, to masz w tej chwili żwir koralowy, a dzięki niemu zapewne bardzo zatwardzoną wodę, która się nie bardzo nada dla ww. ryb. Więc akwarium musi Ci dojrzeć od nowa. Kup testy PH i KH/GH, firmy zoolek to koszt do 40zł, a przecież nie są jednorazowe. Dopiero wtedy można myśleć nad obsadą. Jeżeli Twoje akwarium spełni założenia dla kirysów, to do nich możesz wtedy dokwaterować ławicę 10szt neona simulans lub bystrzyka amandy. Jeżeli nie chcesz się trzymać sztywno biotopu ameryki płd. to do kirysków możesz dać 8-10szt Danio perłowego i to wszystko, co najwyżej jakieś krewetki karłowate. Na żaden harem z inną ławicą to akwarium się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jestem świadoma, że restart mnie nie minie, ale zapytałam o obsadę ponieważ w innej części tego forum dostałam rady zeby wybrać ryby wtedy zrobić pod nie akwarium. Tu z kolei rada żeby zrobić akwarium później wybrać ryby. ;)

Może znajdę złoty środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w innej części tego forum dostałam rady zeby wybrać ryby wtedy zrobić pod nie akwarium. Tu z kolei rada żeby zrobić akwarium później wybrać ryby

Złoty środek :

1. Poznajesz parametry wody np. kran, studnia...

2. Wybierasz interesujący Cię litraż

3. Zalewasz zbiornik, pozwalasz mu dojrzeć

4. Pod parametry i litraż dobierasz mieszkańców

;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat odświeżam.
Akwarium stoi prawie 3 tygodnie. Czekam aż spadnie poziom NH4, który aktualnie wynosi 3.

Dlatego ponawiam pytanie co do obsady.

 

Litraż 45 l

Filtracja tetra Tec in 400

Temperatura 24-26 stopni.

Podłoże piasek

Aranżacja: rośliny, które już zaczynają rosnąc i korzenie

Parametry wody:

pH 7,5

KH 8

GH 10

Jestem w stanie je jeszcze trochę obniżyć dodając filtrowaną wode.

PO4 1,8 (skąd takie wysokie i czy muszę zbijać przed wpuszczeniem ryb?)

NH4 3 czy przy takim poziomie moge już wpuścic jakieś ryby/ krewetki? Jaki poziom bezpieczny?

 

Chcę mieć krewetki i rybki denne oraz jakieś inne. Co polecacie do tych parametrów.

Jak narazie jedyni mieszkańcy akwarium to ślimaki, któe sukcesywnie odławiam. Jest jakiś sposób inny na nie?

Edytowane przez pinula30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponował zrezygnować z neonów ponieważ masz za wysokie pH jak dla nich, a w zamian nich kupić stadko danio perłowych. Jest to dość łatwa w hodowli i stosunkowo łatwo w odpowiednich warunkach rozmnażająca się rybka. Na dno raczej z azji ( bo stąd pochodzi danio ) nic ciekawego do litrażu Twojego akwarium nie znajdziemy, ale myślę że można by wpuścić pochodzące z Ameryki Południowej otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obydwóch gatunków co najmniej po kilka sztuk. Co do krewetek to zdania są podzielone, jedni trzymają z tymi rybami krewetki i nic się nie dzieje, a u innych z koleji krewetki są " przesladowane " przez te ryby. Ale myśle że na lini ryby - krewetki zawsze może, choć nie musi dochodzic do jakiś zatarczek, bo u kogoś krewetki mogę być np: razem z bojownikiem, a u kogoś innego zostaną przez bojownika powybijane. Tak że według mnie ( oczywiście to jest moje zdanie, ktoś może mieć inne ) trzymanie ryb z krewetkami jest pewnego rodzaju loterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzone NH4 jest już na bezpiecznym poziomie. Niedługo będę kupować rybki, dlatego proszę o jeszcze jakieś sugestie co do obsady tak abymmiała w czym wybierać.

Co myśliciel głupikach pawich oczkach, kojarzą je z mojego zoologa, dlatego pytam. Albo jakieś inne małe rybki tak abym mogła wpuścić jakąś niewielką ławice, ryby denne i krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...