Skocz do zawartości

tło z efektem sypiacego sie piasku


_RastaMan_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie realizacji tła z łupka fillitowego i chciałbym zrobic w nim cos takiego http://www.fishforums.com.au/viewtopic. ... =waterfall ale nie bardzo mam pomysł jak to zrobic bo nie chciał bym zeby tło bylo zbyt grube bo mam niestety waskie akwa 35 cm w najszerszym mniejscu.Tło na razie wygłada tak kamienie jeszce sie sa klejone.prosze o rady.:)

post-2125-13685155656106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie efekt koncowy troche sztuczny:( wodospad pod woda. ale gusta sa rozne i moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie zeby skonstruowac cos takiego. Jak masz w swoim akwa rybki to raczej koryto tego wodospadu ne wytrwalo by dlugo w obecnym stanie. Wstawiaj foty jak skonczysz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jakiejs rady co zrobic zeby umiescic tam jakas rurke a zeby to nie bylo za grube wszystko,ale raczej ciezko bedzie o cos takiego.pewnie zostane przy takiej wersji.moze wiecie jaka grubosc rurki wystarczy do uzyskania takiego efektu spadajacego piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

niewiem o jaki efekt może ci chodzić ponieważ nie mogę otworzyć tego linka. domyślam się że chodzi o efekt wodospadu w wodzie. to znaczy piach robi za wodę.coś takiego było już widać w polsce, w akwarium w galerii handlowej ale nie pamiętam gdzie. zastosowane to było w baaaardzo dużym zbiorniku. zasada była prosta. szyba dzieląca akwa nie była widoczna a oddzielała strefę wodospadu piaskowego od całej reszty i ryby nie miały tam dostępu. tworzyła oddzielne dwa światy. zastosowana była instalacja stawowa czy też fontannowa o małej wydajności. zastosowana pompa nie była typowo akwarystyczna tylko techniczna. różnią się tym: akwarystyczna musi być jak najlepiej zabezpieczona. to znaczy mieć jak najbardziej odfiltrowaną wodę z zanieczyszczeń mechanicznych bo inaczej ulegnie zniszczeniu. techniczna pompa jest dużo trwalsza, mocniejsza i niebezpieczna dla ryb. działa na roślince czy rybce małej raczej jak maszynka do mięsa, gdzie taka mała rybcia akwarystyczną pompę poprostu blokuje. łopatki są w stanie przemielić drobny piasek nie uszkadzając się.techniczne pompy stosujemy do: zacząwszy od szamba ( gdzie wszystko spokojnie sobie pływa.) do usówania wody z pomieszczeń zalanych lub poprostu deszczówki z piwnic czy z dużych kałuż. w takim przypadku stosuje się bardzo malutką pompę, która z dna zbiera wodę zmieszaną z bardzo drobnym piaskiem. następnie wypuszcza wodę z niewielkim ale odpowiednio dobranym ciśnieniem. wypływająca zmieszana z piaskiem woda jest niewidoczna a opadające ziarenka piasku są na tyle lekkie że pozwalają się nieść z prądem a na tyle ciężkie że opadają w naturalny sposób ,sprawiając wrażenie lawiny. połaczenie tego z akwa jest niepolecane. filtry dbające o życie naszego akwarium są za delikatne. technologia filtracji poszła do przodu i piasek absolutnie im nie służy a żwirek poprostu za ciężki i nie daje tego właśnie efektu. konkretnie uszkadza i niszczy oraz zapycha filtry. tu jest miejsce na wcześniej wymienioną niewidzialną szybę. dzieli ona środowisko ryb od środowiska tego sztucznego wodospadu. prądy filtrów i napowietrzaczy nie psują efektu wizualizacji a piasek się zbiera niemal w jednym miejscu . ryby nie są narażone na niebezpieczeństwo. filry bezpieczne a woda jeśli się nawet miesza gdzieś w szczelinkach to w takim stopniu że nie ma to wpływu na oba te światy.

może ktoś inaczej to robił to niech też się wypowie. warto jest wszystko wyjaśnić by ktoś czasem jakiegoś błędu nie popełnił.

 

dzięki za uwagi ahaed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...