Skocz do zawartości

Proszę o porady i podpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po kilku miesiącach nieobecności mam do Was trochę pytań, ale najpierw dane baniaka:

 

112l

Obsada:

11 Razbor klinowych

10 Piskorów

21 Noenów

4 Otoski

2 Kiryski

3 Pielęgniczki Kakadu.

 

Razbory chciałbym oddać - bo jak widać jest przerybione - jestem tego świadomy.

 

Temp = 25

Podmiany wody co 5-7 dni 18-20 l RO

Podłoże - Manado i plaza z bardzo drobnego piasku (ok 30x20cm)

Korzenie + gałęsie olchy czarnej - sporo

Liście dębu i klonu - dość dużo.

Filtr HW-302 po brzegi wypełniony ceramiką i lawą + na wlocie duża gąbka.

Flora:

wąkrotka

H.chery leaf

Sciandopsus - 3 sadzonki po 2 liście pod wodą - zaaklimatyzowały się po 2 miesiącach zanurzenia kłącza.

Światło - 2x18W t8 + LED wieczorem jako ozdoba

 

Woda ma kolor słomkowy

 

Niczym nie nawoże

CO2 - z butli - delikatnie coś tam sobie leci.

 

A teraz pytania:

 

Pielęgniczki - jak je odróżnić - raz mi się wydaje że to 2samce 1 samica , raz 1 +2 a raz 3 samce - nie ma żadnych wojen - wręcz pływają razem. Zdjęcia telefonem nie bede robił bo i tak nie wyjdą- a karta mi padła i chwilowo DSC niesprawny.

 

Rośliny rosną dobrze - ale chery leaf ma widoczne braki potasu aż do rozapdu liści - chce jeszcze bardziej przyciemniać wodę - i nie wiem czy przy pielęgniczkach można nawozić potasem i innymi - czy jest sens.

 

Teraz parametrów nie badałem ale jakieś 2 miesiące temu  -  praktycznie wszystko na zero. Twardość ok 1-3.

 

Kondycja ryb ok poza jednym kiryskiem - od 3 miesięcy pływa wychudły jak cień samego siebie - możliwe że przez braki anatomiczne - wąsy, płetwy jakby nie wykształcone, Drugi kirys jak żaglowiec - płetwa górna ok cm w górę, te płetwy piersiowe jeszcze dłuższe - jak szable po bokach.

 

Glony - troche krótkich nitek na tylnej szybie  -  nigdy nie usuwam , nie czyszcze - przednia szyba i boczne czyste, żadnych innych glonów nie ma.

 

Baniak żyje swoim życiem, poza podmianą wody i wycinaniu liści opadłych nic nie robię, czasami wyczyszczę gąbkę prefitr.

 

Jeżeli nie napisałem o czymś proszę dać znać.

 

PS - razbory - oddam w dobre ręce (suwałki i okolice).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Samiec jest większy dorosły 8-9 cm ma płetwę grzbietową w postaci czubu jak sama nazwa wskazuje kakadu.

2. Możesz nawozić potasem ale jeżeli zaciemnisz akwa garbnikami spowolnisz wzrost roślin i mogą się kumulować pewne pierwiastki, bez testów się nie obejdzie.

3. Przy zerowej twardości węglanowej i nawożeniu co2 możesz  mieć spore zmiany ph z braku bufora w postaci węglanów i wodorowęglanów.

4. Pamiętaj że kiryski oddychają również powietrzem atmosferycznym i muszą mieć wolną przestrzeń przy powierzchni wody.

5.Małą ilość glonów to rzecz naturalna, możesz dodać trochę spreparowanych liści dębu i szyszek olchy bo wydaje mi się mimo że nie widze zbiornika, idziesz w stronę akwa biotopowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - kupowałem - 1 był większy ale jednak mały - teraz ten jeden nadal jest większy tamte go gonią - kolory podobne , 2 mają już czub, trzeci - jeszcze nie - ale też ubarwienie mniejsze - postaram się jakoś zdjęcia porobić to może coś się wyjaśni.

ad2 - ile dawać potasu tygodniowo ?Z soli.

ad3 - phraczej w granicach 6,5 - może niżej - ale nie mam ph-metru - a cogodzinne badanie ph to już zabawa.

ad4 - tafla nie jest całkowicie przykryta wąkrotką.

ad5 - planuje dodać i liście i szyszki - woda po samych lisciach robi się jak browar - wolałbym troche bardziej w stronę ciemnego po szyszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i wszystko jasne - jak sie człowiek nie zna a potem nie sprawdzi to ma sie co się ma - kupowane były tak małe że były wręcz bezbarwne. To trzeba bedzie zamienić Bo to chyba będą 3 samce - ten jeden mniejszy to i nie wybarwia się jak pozostałe.

 

Ew. podpowiedzcie co zrobić żeby było im dobrze - czy takie parametry wody są ok (twardość i podmiany)?Czy starać się mieć 1 + 2?

 

Trochę się do nich przyzwyczaiłem - wiedzą dokładnie kto je karmi i po robocie lecą do szyby i wodzą za mną dopóki im czegoś nie sypnę.

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...