Skocz do zawartości

[72]


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne akwrium.

Na jednym ze zdjęć widziałem helenki z krewetkami. Właśnie planuję założenie krewtkarium. Mam helenki w towarzyskim- czy krewetkom nic nie będzie grozić ze strony ślimaczków i czy będe mógł kilka helenek przełożyć do krewetek. Krewetkarium malutkie ok 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na jednym ze zdjęć widziałem helenki z krewetkami. Właśnie planuję założenie krewtkarium. Mam helenki w towarzyskim- czy krewetkom nic nie będzie grozić ze strony ślimaczków

Nie zauważyłem żadnych objawów agresji Helenek względem Kreweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium ma bardzo fajny klimacik. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepiać to może do tego, że filtr jest dość widoczny i że nadwóda po lewej jest trochę za bardzo (jak dla mnie) puszczona.

Na czym rośnie Ci mech całkiem sprzodu?

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na czym rośnie Ci mech całkiem sprzodu?

Na korzeniu i chyba na 2 kawałkach lignitu.

 

 

nadwóda po lewej jest trochę za bardzo (jak dla mnie) puszczona.

Trochę :icon_e_biggrin: . Tempo wzrostu Nadwódki mam tak szybkie, że czasem nie ogarniam...

 

 

Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepiać to może do tego, że filtr jest dość widoczny

Tu z kolei Ludwigia po przycince dość sporej. Niebawem zakryje filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja po kolejnych 2 miesiącach.

Na przekór wszystkim, którzy zwiększają moc oświetlenia w swoich zbiornikach w celu poprawy kondycji roślin ;) - postanowiłem moc oświetlenia zmniejszyć, odejmując świetlówkę T8 15W. Obecnie baniak oświetla jedna świetlówka 24W Juwel High-Lite Day o barwie 6500K co daje 0,33 W/l, a nie jak wcześniej było 0,54W/l.

Tempo wzrostu roślin wyhamowało, ale ich wygląd jest jeszcze zdrowszy. Jednocześnie zmniejszając moc światła, nawożenie pozostało bez zmian.

 

 

 


 

5665373b9d.jpg

 

2bdc059d5d.jpg

 

2f969070bb.jpg

 

7f98b1901a.jpg

 

03233b5c60.jpg

 

12ea4ab80d.png

 

 

Temat zakończony. Baniak zresetowany, wymienione podłoże na piach. Kontynuacja tu : http://forum.superakwarium.pl/topic/46884-72/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...