Skocz do zawartości

[72]


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik kontynuacją wątku http://forum.superakwarium.pl/topic/43237-72/

 

 

Pewien czas temu przeprowadziłem restart, wymieniając podłoże z JBL Manado na piach :D (w końcu).

 

Oto co z tego wszystkiego wyszło :

 

Podłoże  : piach (0,3-1mm) + kulki g-t

Oświetlenie : (bez zmian) - świetlówka T5 24W Juwel High-Lite Day o barwie 6500K

Filtracja : (bez zmian) - wewnętrzna Aquael Unifilter 500 (2 x gąbka + ceramika), powierzchniowa Eheim Skim 350 (okresowa).

Nawożenie : (bez zmian) - linia Planta Gainer Aqua Art : Carbo, K+, Macro Red, Ferro, Classic.

Parametry  wody : NO2 - 0
                               NO3 - 10
                               Ph - delikatnie poniżej 7
                               Gh - 9
                               Kh - 6

                               Temperatura oscyluje pomiędzy 25,5°C (rano), a 26°C (wieczorem)

Flora : Weeping Moss, Ludwigia Repens, Anubias Barteri, Hygrophila Angustifolia, Cryptocoryne Aponogetifolia, Hygrophila Polysperma, Monosolenium Tenerum, Pogostemon Helferi, Microsorum Pteropus (mini) 

 

Fauna : Trigonostigma Heteromorpha, Otocinclus Hoppei

 

W planach jeszcze coś na taflę i być może, "przeproszę" bojka.

Akwarium wg. mnie za sterylne ;) , ale mam nadzieję że czas zrobi swoje.

 

W rzeczywistości piach jest delikatnie ciemniejszy, a woda bardziej herbaciana niż na fotach.

 

406680d286.jpg

 

 

d4f7e8dcd9.jpg

 

776200f3f4.jpg

 

 

1d877b5b76.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Jeszcze sterylnie ale dojdzie trochę syfu na dnie, mech zarośnie, glonek na korzonki wejdzie i będzie super :D Światła nie jest dużo ale wydaje się strasznie jasno, może to urok zdjęcia. Na góre faktycznie coś pływającego by się przydało :) Może jakiś kokosik jeszcze dorzucisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła nie jest dużo ale wydaje się strasznie jasno, może to urok zdjęcia.

Nie jest dużo, ale wystarczająco. Rośliny przy 0,33 w/l swobodnie dają radę, no i przede wszystkim ryby nie muszą unikać światła. Na fotach tak jakoś wyszło, piach biały, że aż koli w oczy i woda nie aż taka herbaciana, jak faktycznie. Czas zmienić chyba aparat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sinice?

Jeśli ahr miał na myśli to zielone widoczne od frontu i lewego boku zbiornika "w podłożu, na szybie". To samo, w identycznym miejscu miałem przed restartem. Pojawiło się po tygodniu od zalania zbiornika i było przez prawie 1,5 roku (było mniej widoczne, bo podłoże było ciemne). Na szczęście nie wyłaziło na powierzchnię dna i nie ruszało mojego browara w lodówie, więc nic z tym nie robiłem. Być może jest to związane z promieniami słonecznymi, które przez pewien okres dnia naświetlają baniak w tych miejscach. Czy to sinice, czy coś innego? Nie wiem, na razie o tym nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

I niech mi ktoś powie, że trzeba mieć minimum 0,5W/l wody, żeby mieć ładne, roślinne akwarium. Wyszło rewelacyjnie, a pelli Ci zazdroszczę (nie wiem gdzie jest teraz osiągalna :P , wszystkie pellie z jakimi się spotkałem to subwassertangi) :)

Troszkę do całości według mnie nie pasuje ten liść kryptokoryny, ale poza tym chyba nie ma do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Balansae z tego co wiem wolno rośnie, ale jak się tutaj rozrośnie to doda super efektu.

Nie wiem czy to Balansae, czy Aponogetifolia (pod taką nazwą ją kupowałem), ale z całą pewnością rośnie barrrrrrrrdzo powoli. W poprzednim baniaku, ruszyła dopiero po 10-12 miesiącach. Ale jak już ruszyła to momentalnie przykryła całą taflę. To co mam obecnie, to jedno z jej potomków.

 

 

Nawozisz jakoś glonka? :lol: Zaczyna wyglądać jak mech.

Tym samym co resztę zieleniny :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...