Skocz do zawartości

Glony w akwa 60l


Diamond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z glodnami -.-

 

mianowicie, w moim 60l akwarium pojawiają się brązowe plamki, które są glonami. Kupiłem taki preparat, "Algin" z Tropicala, tylko nie wiem czy moge go stosowac wraz z rybami. Co muszę jeszcze zrobic, aby pozbyc sie tego paskudztwa? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe plamki to okrzemki. Ich powodem jest przeważnie niedojrzały zbiornik. Nie lej chemii bo ona prawie wcale nie pomaga a może zaszkodzić rybom i roślinom. Czyść szyby i cierpliwie czekaj a okrzemki same znikną. Możesz się wspomóc stadkiem otosków lub kupić ślimaka ampularię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak będziesz dbał o dobre parametry wody, jakie będziesz miał oświetlenie, czy będziesz nawoził rośliny i jakimi preparatami oraz czy będziesz podawał CO2. Z okrzemkami możesz walczyć 2 tygodnie a może to potrwać nawet kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 60l mam 11 rybek. 2 mieczyki (wiem, wiem) 6neonków (planuje dokupic 5-6) i 3 gupiki.

Lampe mam tradycyjną jaka jest w pokrywie. A czy np. mozna lampe o wiekszej mocy wmontowac do tej pokrywy na to samo miejsce? czym jeszcze mozna te paskudy zwalczac? help! :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np. mozna lampe o wiekszej mocy wmontowac do tej pokrywy na to samo miejsce?

większa moc świetlówki to i dłuższa będzie co za tym idzie się nie zmieści ...... dokup świetlówkę akwarystyczną o barwie światła 10000K i z czasem dokup dodatkowy zestaw do montarzu drugiej świetlówki a i kup lub zrób odbłyśnik i to narazie pomóc powinno.Osobiście miałem Aqarelle Philipsa o tej barwie i wszystko ładnie rosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj glony powstają z łączności światła+wody. Może twoje akwa stoi przy oknie?

Okrzemki powstają głównie przy słabym oświetleniu i świeżym zbiorniku :roll: Jeśli chodzi o glony, które rosną bo światło jest za mocne albo akwa stoi za blisko okna, to są to np. zielenice...

 

wlasnie nie, i to mnie dziwi. od okna dzieli je no nie wiem, 2m?

i tak trochę za blisko

Nie jest ważna odległość akwa od okna, tylko czy światło słoneczne pada na nie bezpośrednio oraz jak bardzo i długo pokój jest nasłoneczniony.... Moje akwa stoi ok. 1,5m od okna ale mam pokój skierowany na północny-zachód, więc nigdy nie mam słońca w pokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...