Skocz do zawartości

ocieranie o przedmioty


Szkodnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zauwazyłem , że nowo wpuszczone ryby do mojego akwa ocierają się o przedmioty . Długotrwali domownicy tego nie robią , brak zmian na łuskach . Pokarm pobierany jest normalnie . Poza okresowym odstępstem od normy (oceranie) ryby nie wykazują innych dziwnych zachowań .

 

Akwarium 112 standard 6 miesięcy

filtracja : 2x Aquael FZN (zeolit+ceramika / gąbki)

Podaminy : 10-15 litrów / tydzień , 1/3 ro/kranówka

piasek + żwir

anubias , nurzaniec , kryptokoryny , pistia

 

temp 25 stopni

gh 10
kh -8
ph - 7,2

no3 - 25

no2 -0

Cl2mg - 0

 

Pokarm Tropical SuperVit + wodzień/ochotka

 

Obsada :

 

- zbrojnik niebieski

- platka 2+5

- gurami mozaikoe 1+3

- Pielęgniczka ramireza 1+1

-Cryptoheros sajica 1+1 - czasowo przetrzymywane dla kolegi

 

 

Problem zauważyłem u platek które przez ostani miesiąc dokupuje do obsady (ten sam sklep , różne dostawy , ryby po tyogodniowej kwarantaninie sklepowej) ,oraz u sajek które są u mnie gościnnie .

Edytowane przez Szkodnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem heltosan z codziennymi podmianami wody po 20% , przez 5 dni , obecnie jest ok . Sajcie robią wypad w tempie przyspieszonym bo zdecydowanie denerwują resztę ryb .Jutro wykonam restart z gotowaniem piachu , części wkładów i wystroju . Platek raczej nie będe redukował No2 i No3 są stabilne i wydaje mi się , że mam nadfiltrację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 5 dni później i platki dalej ocierają się o liście roślin . Zauważyłem też , że jedna z nich wydala cienkie przeźroczyste odchody - trochę grubsze niż włos i długie . Pozostałe ryby (gurami , ramirezy, zbrojnik ) nie wykazują takich objawów . Brak zmian skórnych , pobieranie pokarmu w normie , ryby nie chudną . 

 

 

Kupie dzisiaj metronidazol i przeprowadzę 5 dniową głodówkę . Zastanawiam się też nad wywaleniem całego pokarmu jaki posiadam .

Edytowane przez Szkodnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciowce, nicienie ewentualnie tasiemiec.

Ogólnie to Twoje ryby mają "bogate" życie wewnętrzne.

 

Do niedzieli zastosuje głodówkę i podbije temperaturę do 31 stosując 5gram metronizadolu dziennie .

 

Zobaczymy . Reszta ryb nadal nie ma objawów a temat ciągnie się 2 tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ryby wyleczone , 1 strata - ryba była osowiała i widocznie napuchnięta .

 

-5 dni stosowałem metronidazol

-3 dni przerwy

-2 dni metronidazol

 

Temperatura 28

 

-zauważyłem objawy u gurami , udało mi się kupić Zoolek Capicaps (chwilowo wycofany ze sprzedaży)

-3 dni 2x1 tab ,26 stopni

-podmiana 40 litrów

 

Leczenie zakończyłem 6 dni temu , od tego czasu ryby się nie ocierają

Edytowane przez Szkodnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no błagam, weterynarz kazał podawać 5g dziennie, czy to nieporozumienie...?

5g owszem na 100 litrów, a po dwóch dniach połowa dawki - to jeszcze się zgodzę.

Jak ryby to przeżyły to powtarzanie kuracji byłoby już okrucieństwem. A jeśli to pasożyty to powtórka zapewne będzie potrzebna, by zlikwidować "drugie pokolenie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...