Skocz do zawartości

zmiana środowiska bojownika


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam bojownika od pol roku. Trzymałam go w kuli 5-cio litrowej bez filtra ani grzalki.

Dzis przeniosłam go do akwarium 45l z grzalka i filtrem ktore zrobilam dopiero dzisiaj. Nalalam nowej wody i ta z kuli i dolalam do niego uzdatniacz do wody.

Widac ze bojownik nie czuje sie dobrze. Często siedzi w kacie na dnie i przechyla sie na bok. Nie wiem co mu jest.

Inne rybki ktore kupilam wczoraj maja sie dobrze i caly czas plywaja.

 

Czy to jest normalne zachowanie ryby?? Co powinnam zrobic? czy myslicie ze ryba ta zdechnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bojownika od pol roku. Trzymałam go w kuli 5-cio litrowej bez filtra ani grzalki.

Dzis przeniosłam go do akwarium 45l z grzalka i filtrem ktore zrobilam dopiero dzisiaj. Nalalam nowej wody i ta z kuli i dolalam do niego uzdatniacz do wody.

Widac ze bojownik nie czuje sie dobrze. Często siedzi w kacie na dnie i przechyla sie na bok. Nie wiem co mu jest.

Inne rybki ktore kupilam wczoraj maja sie dobrze i caly czas plywaja.

 

Czy to jest normalne zachowanie ryby?? Co powinnam zrobic? czy myslicie ze ryba ta zdechnie?

nieskomentuje tego że byl w kuli 5 litrowej :shock: to przez to że zbiornik nie dojrzał pod względem biologicznym [nie utworzyły się pożyteczne bakterie] i bojkowi jest zle poprostu ....może masz gdzieś jakieś otwarte markety z zoologikami ..jesli tak to idz do zoologa i kup Aqua Safe lub Tetra Bactozym [to są bakterie do akwarium]

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bojownika od pol roku. Trzymałam go w kuli 5-cio litrowej bez filtra ani grzalki.

Dzis przeniosłam go do akwarium 45l z grzalka i filtrem ktore zrobilam dopiero dzisiaj. Nalalam nowej wody i ta z kuli i dolalam do niego uzdatniacz do wody.

Widac ze bojownik nie czuje sie dobrze. Często siedzi w kacie na dnie i przechyla sie na bok. Nie wiem co mu jest.

Inne rybki ktore kupilam wczoraj maja sie dobrze i caly czas plywaja.

 

Czy to jest normalne zachowanie ryby?? Co powinnam zrobic? czy myslicie ze ryba ta zdechnie?

nieskomentuje tego że byl w kuli 5 litrowej :shock: to przez to że zbiornik nie dojrzał pod względem biologicznym [nie utworzyły się pożyteczne bakterie] i bojkowi jest zle poprostu ....może masz gdzieś jakieś otwarte markety z zoologikami ..jesli tak to idz do zoologa i kup Aqua Safe lub Tetra Bactozym [to są bakterie do akwarium]

pozdr :)

 

 

Wiem ze 5 litrow to malo dlatego kupilam wieksze..

Do kuli wlewalam zewsze wode odstaną dwa dni i nie dodawalam zadnych bakteri i ryba czula sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik to ryba labiryntowa, czyli pobierająca powietrze atmosferyczne z nad powierzchni wody. Będąc w nieogrzewanej kuli bez pokrywy mógł się, najprościej to ujmując, przeziębić. Zmiana środowiska, zwłaszcza gwałtowna mogła spowodować duży stres dla organizmu ryby i w konsekwencji spowodować nagłe pogorszenie u osłabionej czy chorej już wcześniej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik to ryba labiryntowa, czyli pobierająca powietrze atmosferyczne z nad powierzchni wody. Będąc w nieogrzewanej kuli bez pokrywy mógł się, najprościej to ujmując, przeziębić. Zmiana środowiska, zwłaszcza gwałtowna mogła spowodować duży stres dla organizmu ryby i w konsekwencji spowodować nagłe pogorszenie u osłabionej czy chorej już wcześniej rybki.

 

 

Ale czy ona zdechnie?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wylatywać woda a wodzie dopiero bąbelki mają się robić^^

 

Jak podlacze go tak jak jest na obrazku to wylatuje sama woda. a jak podlacze go do tego drugiego wejscia ktore na tym zdjeciu jest zasloniete zatyczka to wylatuja babelki.

 

Czyli nie wiem jak to podlaczyc.

 

A czy w obu przypadkach woda sie oczyszcza?? czy w jednym filtruje a w drugim napowietrza?

post-2347-13685155643033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go tak jak na zdjęciu a ta czarna mała końcówka na końcu wężyka (powinna znajdować się ponad powierzchnią wody) służy do regulacji intensywności napowietrzania (reguluje ilość powietrza które dostaje się do wody). Spróbuj pokręcić tym pokrętłem i ustaw odpowiednie napowietrzanie. Woda jest oczywiście oczyszczana cały czas, nieważne czy bąbelki lecą czy nie.

Przyczyny braku napowietrzania mogą być dwie:

1. Zakręcony dopływ powietrza całkowicie - w takim przypadku pokręć, tak jak pisałem wcześniej.

2. Jeśli nie pomoże pkt. 1 możliwe jest, iż po umieszczeniu nowego filtra trzeba go odpowietrzyć żeby był dobry przepływ, przeważnie pomaga poruszanie nim pod powierzchnią wody i poobracanie go troche w wodzie ;)

 

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go tak jak na zdjęciu a ta czarna mała końcówka na końcu wężyka (powinna znajdować się ponad powierzchnią wody) służy do regulacji intensywności napowietrzania (reguluje ilość powietrza które dostaje się do wody). Spróbuj pokręcić tym pokrętłem i ustaw odpowiednie napowietrzanie. Woda jest oczywiście oczyszczana cały czas, nieważne czy bąbelki lecą czy nie.

Przyczyny braku napowietrzania mogą być dwie:

1. Zakręcony dopływ powietrza całkowicie - w takim przypadku pokręć, tak jak pisałem wcześniej.

2. Jeśli nie pomoże pkt. 1 możliwe jest, iż po umieszczeniu nowego filtra trzeba go odpowietrzyć żeby był dobry przepływ, przeważnie pomaga poruszanie nim pod powierzchnią wody i poobracanie go troche w wodzie ;)

 

Powinno pomóc

 

 

Ale jak podłacze ten węzyk tam w tym miejscu ( na zdjęciu na zielono) to wylatuje sama woda i nie widac babelków. A jak w tym miejscu (na zdjęciu na czerwono) to wylatują babelki. Czyli jak mam to podlączyć do którego?? Tam gdzie leci woda czy bąbelki?

I czy w obu przypadkach woda sie filtruje?

post-2347-13685155647854_thumb.jpg

post-2347-13685155648118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda się filtruje w każdym przypadku. A bąbelki tak naprawdę nie są specjalnie potrzebne, bo najlepsze napowietrzanie i tak jest dzięki ruchowi tafli wody.

 

 

Ale u mnie w akwarium nie widze zadnych fal na powierzchni wody...

 

Filtr dziala i wylatuje z niego woda, ale czy woda jest wtedy napowietrzana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bojownika to jest efekt przerzucenia go z kuli do akwarium. Czytałam kiedyś, że jak bojownik długo przebywa w kuli i nagle wrzuca się go do akwarium to on dostaje tak zwanego szoku przestrzennego. I wtedy są takie objawy jak u ciebie. I prawdopodobnie z tego szoku może zdechnąć, ale nie musi.

A co do filtra to powinnaś podłączyć go tak by leciały bąbelki bo wtedy do wody jest uwalniane powietrze, a gdy leci sama woda to tego powietrza w wodzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wypływać i woda i bąbelki.

Główną rolą filtra jest filtrowanie wody więc musi przez niego przepływać woda, czyli musi także wypływać :D

Dodatkowo posiada on funkcję napowietrzania wody, tylko tak jak już pisałem wcześniej ustaw odpowiednią ilość powietrza kręcąc pokrętłem na końcówce wężyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tak jak tłumaczyłam mojej córci. Ona też początkująca ;) . Jak nie będzie leciała woda to bąbelków nie będzie. Jeśli filtr jest w wodzie to NIE MA CUDÓW musi przez niego lecieć woda (po włączeniu do prądu, ale tego chyba nie muszę już pisać) Podłącz ten wężyk tam gdzie lecą bąbelki. I tak woda będzie się filtrować. A napowietrzanie przyda się innym rybkom. Bojownik nie potrzebuje w sumie napowietrzania bo pobiera powietrze z atmosfery. Ale inne rybki (nie wiem jakie masz) pewnie będą go potrzebować. A poza tym nie zaszkodzi na pewno rybkom bąbelkowanie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwarium mam 2 filtry wewnętrzne i one dają bąbelkami z prawej i z lewej strony. Cała woda jest przesiąknięta małymi bąbelkami to znak, że woda jest dobrze natleniona. Musisz podłączyć filtr tak by leciały bąbelki. To również da ci znak, że gdy bąbelki nie będą nagle leciały to znaczy, że filtr trzeba przeczyścić bo się zapchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...