Jump to content

[45L] Ogólne

Coolfon1988
 Share

Recommended Posts

Dane ;

Akwarium 45 L (60/30/30)

Filtr multikani 800

Napowietrzacz

Grzałka

Oświetlenie : świetlówka 13W 6500K , 2 żarówki 11w 6500 K

Obsada : platki i krewetki redki

Roślinność żywa

Nawożenie - brak

Chciałbym posłuchać waszych porad dotyczących mojego akwarium , najbardziej co do oświetlenia ,ewentualnie jakieś nawozy . Zastanawiam się nad butlą co2 flitus .

post-17002-0-34141700-1393680356_thumb.jpg

post-17002-0-81406500-1393680369_thumb.jpg

post-17002-0-32578000-1393680381_thumb.jpg

post-17002-0-06735600-1393680395_thumb.jpg

post-17002-0-38828200-1393680427_thumb.jpg

post-17002-0-00990400-1393680440_thumb.jpg

35W w 45-litrowym zbiorniku to zdecydowanie za dużo i nawet dla platek to solarium...

Jeśli się mylę to proszę aby ktoś bardziej doświadczony mnie poprawił ;)

Zbiorniczek wygląda ładnie. Tylko szkoda, że w obsadzie tak gęsto.

Z wymiarów które podałeś wychodzi że to akwarium ma 54 litry. Przy tym oświetleniu daje to około 0,6W / litr co według mnie jest to wartość do przyjęcia. Zawsze przecież można część akwarium przyciemnić przez rośliny pływające.

Co do samego akwarium to oprócz tego że jest za dużo ryb, to sam wystrój mi się podoba.

W zasadzie to całkiem ładnie to wygląda ale 'butle' filtusa sobie daruj miałem taką i szczerze mówiąc to się do d.... ekhm wystawienie za okno nadaje.Lepiej zrobić własną bimbrownie albo uzbierać na profesjonalną butlę. 

35W w 45-litrowym zbiorniku to zdecydowanie za dużo i nawet dla platek to solarium...

Jeśli się mylę to proszę aby ktoś bardziej doświadczony mnie poprawił ;)

Zbiorniczek wygląda ładnie. Tylko szkoda, że w obsadzie tak gęsto.

Masz racje, 35 W to nawet w standardowym 112l jest skwar dla wielu ryb. Duże znaczenie ma wysokość baniaka, im wyższy tym słabiej razi w strefie gdzie pływają ryby. Faktycznie tych platek tu dużo ;p

Edited by Bobix

Z wymiarów które podałeś wychodzi że to akwarium ma 54 litry. 

Owszem, wychodzi. Pod warunkiem, że rozmawiamy o prostopadłościanie :P Tutaj mamy do czynienia z profilem, stąd różnica w litrażu. Moim zdaniem też światła za dużo, to wina zdjęć czy zaczynasz mieć problemy z zielenicami?

Zielenice często występują przy nadmiarze światła i właśnie na to bym stawiał tutaj. Na początek zacznij od wyłączenia świetlówki, same żarówki to już 0,5W/l. Jeśli problem będzie nadal występował postaraj się manipulować czasem świecenia (ale nie schodź poniżej 6-7h). Masz trzy źródła światła w akwarium więc spora możliwość dopasowania mocy oraz miejsca jej dystrybucji tak aby i rybom, i roślinom, no i Tobie było lepiej. Pewnie pomoże też zmniejszenie obsady bo tak jak wcześniej zostało zauważone - jest przerybienie.