Skocz do zawartości

Pytanie o akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy mogę zrobić takie podłoże czy lepiej po całości piasek lub żwirek ?

 

Jeśli mogę to jaki ten żwirek zastosować naturalny czy czarny chce posadzić na nim roślinki

I jeszcze jedno czym mogę rozdzielić piasek od żwirku by po jakimś czasie się wszytsko nie zmieszało ?

post-19797-0-52182000-1393591548_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piasku gniją korzenie roślinom. Nie unikniesz zmieszania piasku ze żwirem, to tylko kwestia czasu. Co do rodzaju żwiru to musisz napisać co chcesz tam trzymać, bo jeśli nic co szpera po dnie to możesz wybrać żwirek bazaltowy, on podobno nie wpływa na parametry wody. Do tej pory miałem żwir rzeczny i się nic złego z wodą nie działo. :)

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piasku gniją korzenie roślinom . Nie unikniesz zmieszania piasku ze żwirem, to tylko kwestia czasu. Co do rodzaju żwiru to musisz napisać co chcesz tam trzymać, bo jeśli nic co szpera po dnie to możesz wybrać żwirek bazaltowy, on podobno nie wpływa na parametry wody. Do tej pory miałem żwir rzeczny i się nic złego z wodą nie działo. :)

Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4005670150 takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4005647924 i takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4005670035

Edytowane przez damian0221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na łączeniu dasz jakieś przegrody (z kamieni, korzeni), podsadzisz rośliny, to może to ograniczy mieszanie podłoży.

 

 

 

W piasku gniją korzenie roślinom.

Czy dysponujesz jakimiś materiałami potwierdzającymi ten fakt, czy tak tylko powielasz mity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na łączeniu dasz jakieś przegrody (z kamieni, korzeni), podsadzisz rośliny, to może to ograniczy mieszanie podłoży.

 

 

 

Czy dysponujesz jakimiś materiałami potwierdzającymi ten fakt, czy tak tylko powielasz mity?

Nawet jeśli w piasku gniją korzenie chociaż z tego co czytałem to ludzie też sadzą to ja i tak bym tylko sadził w żwirku.

A powiec kolego czy mogę dać korę z drzewa czy raczej kora się nie nadaję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kora moim zdaniem dość szybko się rozloży. Więc jeśli zależy Ci na trwałości takiego rozwiązania i estetyce to poszukałbym korzeni.

 

PS. Zwracaj uwagę na pisownię.

 

Aha i o to mi chodziło czyli albo dać kamienie albo korzenie ok.

 

Jeszcze jedno pytanie mam akwa 124 litry przyznaje że mam w nim za dużo ryb pojawiły mi się okrzemki i czy mogę dokupić 3 otoski na nie czy raczej się nie nadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już za dużo ryb i zdajesz sobie z tego sprawę, to chcesz kupić jeszcze kolejne trzy? Dodatkowo otoski, które są stadne i najlepiej czują się w grupie minimum 5-6 szt. Oddaj ryby i dobierz poprawną obsadę.

Edytowane przez ultra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...