Skocz do zawartości

Brak wzrostu kryptokoryny


Nafk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Dajcie mi jakąś rade . Bo mam u mnie w akwarium tylko z jedną roślinką . 
Która jest w załączniku . 

Wszystkie ładnie mi rosną oprócz własnie tej . 
U Dużego Heńka widzę wzrost.  I jeszcze tylko wodę mam zmętniałą . Ale wydaje mi się że to nie jest dojrzewanie zbiornika. Tylko za to że dosypałem do filtra kermzytu . 

 

I czy po prostu odciąć ją od dołu? Znaczy się przyciąć . I może może by sobie odbiła z czasem. 

post-20503-0-24258600-1393404189_thumb.jpg

Edytowane przez Nafk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja robiłem ostatnio 2 restarty i w żadnym z przypadków nie musiałem czekać aż rośliny wygrzebią się z takiego stanu. Co z mętną wodą ? 

 

Stosowałem też keramzyt ale nie miałem mętnej wody.

 

Opisz akwarium wg http://forum.superakwarium.pl/glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sadzi rośliny inaczej, jedni podcinają korzenie inni nie zwracają uwagi jak są zawinięte, sadzą za głęboko...

Nie wiesz jak ją potraktował przed posadzeniem.

Ja osobiście zawsze sadziłem za głęboko i po zasypaniu wyciągałem roślinę, dzięki czemu nie miała zawiniętych korzeni do góry i sie lekko prostowały, co pozwalało również na szybszą regenerację.

 Co do zmętnienia wody, akwa od nowa dojrzewa i on nie wypłukał tego kermazytu.

 

Nafk nie zaśmiecaj swoimi problemami cudzych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, ja robiłem ostatnio 2 restarty i w żadnym z przypadków nie musiałem czekać aż rośliny wygrzebią się z takiego stanu.

Panie, ale u Ciebie poza restartem miały te same warunki co przed nim. Cryptocoryna reaguje na zmiany warunków, może to być zmiana oświetlenia, zmiana podłoża, zmiana nawożenia, zmiana temperatury, parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj zmiana oświetlenia to nawet daje takie efekty, jakby ktoś strzelił w twarz ;) Kupiłem w końcu swego czasu,  wyłącznik czasowy i czas świecenia skrócił się o dwie godziny. Trzeba było cierpliwości żeby  zaczęły wytwarzać się w pełni  wykształtowane liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...