Jump to content

Brak wzrostu kryptokoryny

Nafk
 Share

Recommended Posts

Cześć . Dajcie mi jakąś rade . Bo mam u mnie w akwarium tylko z jedną roślinką . 
Która jest w załączniku . 

Wszystkie ładnie mi rosną oprócz własnie tej . 
U Dużego Heńka widzę wzrost.  I jeszcze tylko wodę mam zmętniałą . Ale wydaje mi się że to nie jest dojrzewanie zbiornika. Tylko za to że dosypałem do filtra kermzytu . 

I czy po prostu odciąć ją od dołu? Znaczy się przyciąć . I może może by sobie odbiła z czasem. 

post-20503-0-24258600-1393404189_thumb.jpg

Edited by Nafk

Wydzieliłem Ci ten temat.

Kryptokorynie daj czas, musi odbudować system korzeniowy. Pewnie zgubi liście, ale usuwaj jak zrobią się białe, przeźroczyste. Za jakiś czas jak już ruszy to będziesz miał jej dosyć. ;)

Panowie, ja robiłem ostatnio 2 restarty i w żadnym z przypadków nie musiałem czekać aż rośliny wygrzebią się z takiego stanu. Co z mętną wodą ? 

Stosowałem też keramzyt ale nie miałem mętnej wody.

Opisz akwarium wg http://forum.superakwarium.pl/glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html 

Każdy sadzi rośliny inaczej, jedni podcinają korzenie inni nie zwracają uwagi jak są zawinięte, sadzą za głęboko...

Nie wiesz jak ją potraktował przed posadzeniem.

Ja osobiście zawsze sadziłem za głęboko i po zasypaniu wyciągałem roślinę, dzięki czemu nie miała zawiniętych korzeni do góry i sie lekko prostowały, co pozwalało również na szybszą regenerację.

Co do zmętnienia wody, akwa od nowa dojrzewa i on nie wypłukał tego kermazytu.

Nafk nie zaśmiecaj swoimi problemami cudzych tematów.

Panowie, ja robiłem ostatnio 2 restarty i w żadnym z przypadków nie musiałem czekać aż rośliny wygrzebią się z takiego stanu.

Panie, ale u Ciebie poza restartem miały te same warunki co przed nim. Cryptocoryna reaguje na zmiany warunków, może to być zmiana oświetlenia, zmiana podłoża, zmiana nawożenia, zmiana temperatury, parametry wody.

Ojj zmiana oświetlenia to nawet daje takie efekty, jakby ktoś strzelił w twarz ;) Kupiłem w końcu swego czasu,  wyłącznik czasowy i czas świecenia skrócił się o dwie godziny. Trzeba było cierpliwości żeby  zaczęły wytwarzać się w pełni  wykształtowane liście.