Skocz do zawartości

Start nowego akwa 180l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otrzymałem w prezencie nowe akwa Juwel Rio 180l jako że zawsze chciałem mieć akwa chciałbym je że tak poweim wystartować. Posiadam wewnętrzy filtr z zestawu, grzałke, aczkowlwiek zakupiłem kubełek Eheim Pro. Generalnie interesuje mnie jakie mam podłoże i rośliny wybrać.

Podoba mi się czarne i bardzo jasne podłoże, nie wiem czy żwir czy piasek. Słyszałem ze piasek jest trudniejszy w utrzymaniu, biały żwir mi się nie podoba szczegolnie gruby. Ile litrów potrzeba żwiru na podłoże i ile substratu? 

 

Jeżeli chodzi o rośliny chciałbym trawę w tylnych rogach akwa ale nie mam pojęcia jaką . Mam zamiar niedlugo postawić to akwa i niech pochodzi 3-4 tygle bez rybek. Obsada jaką bym chcał to napewno Neonki, otoski i kiryski oraz coś większego ale nie wiem jeszcze co może kiedyś krewetki na dno?

 

Pozdrawiam

Lukasz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kiryski to koniecznie widzę tu piasek + do tego jak kolega powyżej napisał, kulki gt pod piach i roślinki bardzo dobrze powinny sobie radzić. Tylko nie zainwestuj w bazalt jako ciemne podłoże bo szkoda kirysków (za ostre krawędzie). No i przy piasku spokojnie możesz pielęgniczki dać o ile parametry masz odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy piszą. Dawaj piasek i się nie zastanawiaj.

Na piasku wszystkie zanieczyszczenia widać, ale to wbrew pozorom jest jego zaletą, bardzo łatwo zbierasz je odmulaczem. Poza tym kiryski pięknie Ci go przekopią. Na innym podłożu wiele zachowań ryb po prostu Ci umknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...