Jump to content

Start nowego akwa 180l


Recommended Posts

Witam,

otrzymałem w prezencie nowe akwa Juwel Rio 180l jako że zawsze chciałem mieć akwa chciałbym je że tak poweim wystartować. Posiadam wewnętrzy filtr z zestawu, grzałke, aczkowlwiek zakupiłem kubełek Eheim Pro. Generalnie interesuje mnie jakie mam podłoże i rośliny wybrać.

Podoba mi się czarne i bardzo jasne podłoże, nie wiem czy żwir czy piasek. Słyszałem ze piasek jest trudniejszy w utrzymaniu, biały żwir mi się nie podoba szczegolnie gruby. Ile litrów potrzeba żwiru na podłoże i ile substratu? 

 

Jeżeli chodzi o rośliny chciałbym trawę w tylnych rogach akwa ale nie mam pojęcia jaką . Mam zamiar niedlugo postawić to akwa i niech pochodzi 3-4 tygle bez rybek. Obsada jaką bym chcał to napewno Neonki, otoski i kiryski oraz coś większego ale nie wiem jeszcze co może kiedyś krewetki na dno?

 

Pozdrawiam

Lukasz

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz kiryski to koniecznie widzę tu piasek + do tego jak kolega powyżej napisał, kulki gt pod piach i roślinki bardzo dobrze powinny sobie radzić. Tylko nie zainwestuj w bazalt jako ciemne podłoże bo szkoda kirysków (za ostre krawędzie). No i przy piasku spokojnie możesz pielęgniczki dać o ile parametry masz odpowiednie.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak koledzy piszą. Dawaj piasek i się nie zastanawiaj.

Na piasku wszystkie zanieczyszczenia widać, ale to wbrew pozorom jest jego zaletą, bardzo łatwo zbierasz je odmulaczem. Poza tym kiryski pięknie Ci go przekopią. Na innym podłożu wiele zachowań ryb po prostu Ci umknie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...