Skocz do zawartości

startery ciagle sie świecą


maciekPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sądząc po rysunku, nie powinien być każdy starter podłączony do osobnej świetlówki? A u Ciebie widzę że jest to podłączone liniowo.


O teraz jak dodałeś ostatni rysunek, to na nim raczej już wszystko jest dobrze.

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup sobie startery Philips S2 są do mocy 4-22W i wszystko niezawodnie Ci odpali. Koszt ok. 1,50 za sztukę. Tylko pamiętaj S2.

 

 

Mam dokładnie te same, działają niezawodnie.

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie startery Philips S2 są do mocy 4-22W i wszystko niezawodnie Ci odpali. Koszt ok. 1,50 za sztukę. Tylko pamiętaj S2.

Aha czyli jak na starterze pisze 13w/25..65w/80w to znaczy że tylko na takich świetlówkach bedzie chodził?Przed chwilą znalazłem starter 13-25..80w czy taki sie nada?

Edytowane przez maciekPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby oba startery były takie same, i do tego 4-22W tak jak pisał kolega wyżej.

Nie ma co kombinować bo to groszowe sprawy :)

Żeby tu chodziło o pieniądze nie jestem z miasta wiec muszę dojechać a nie jestem pełnoletni i nie mam prawa jazdy.Więc zanim do miasta pojade to o pokrywie zapomne i jeszcze teraz przeziębiony jestem.

Edytowane przez maciekPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiem tak, są dwa rodzaje zapłonników (starterów) do lamp pojedynczych i łączonych szeregowo np. S2 4-22W Philipsa do lamp łączonych szeregowo  i S10 4-65W do lamp pojedynczych. Nasz kolega powienien zastosować S2, natomiast ten, który posiada jest prawdopodobnie odpowiednikiem S10, świetlówkę powinien odpalić, ale... może to spowodować długie nagrzewanie elektrod (niezbyt korzystne dla świetlówki), jak również może odpalić świetlówkę nie od razu co wynika z wcześniej powiedzianego a po dłuższej chwili.

 

edit: 

 

włożyłem 2 identyczne napisane jest ZTE/2 i pod spodem 4...80W nie ma myślnika

 

 

Dziękuję bardzo za informacje, zapłonniki ZTE/2 są zapłonnikami firmy Eti-Polam do lamp pojedynczych proszę kupić ZTA/5 lub ZTA/3 a najlepiej wyżej wspomniane S2... lub czekać aż odpali świetlówkę, może zejść i z godzinę ;)

Edytowane przez ultra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra powiem tak, są dwa rodzaje zapłonników (starterów) do lamp pojedynczych i łączonych szeregowo np. S2 4-22W Philipsa do lamp łączonych szeregowo  i S10 4-65W do lamp pojedynczych. Nasz kolega powienien zastosować S2, natomiast ten, który posiada jest prawdopodobnie odpowiednikiem S10, świetlówkę powinien odpalić, ale... może to spowodować długie nagrzewanie elektrod (niezbyt korzystne dla świetlówki), jak również może odpalić świetlówkę nie od razu co wynika z wcześniej powiedzianego a po dłuższej chwili.

 

edit: 

 

 

 

Dziękuję bardzo za informacje, zapłonniki ZTE/2 są zapłonnikami firmy Eti-Polam do lamp pojedynczych proszę kupić ZTA/5 lub ZTA/3 a najlepiej wyżej wspomniane S2... lub czekać aż odpali świetlówkę, może zejść i z godzinę ;)

 

Aha czyli startery bedą świecić dopuki świetlówka nie odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...