Jump to content

Gupiki zjadły krewetki ...


włóczykij
 Share

Recommended Posts

Cześć !

Posiadam akwarium około 55l 60x40x30 w którym mam 8 neonów, 12 gupików. Dzisiaj dokupiłem 10 krewetek red chery z których po kilku godzinach ostało się może 3 sztuki... Agresywne były jedynie samice. Zdziwiłem się bardzo bo wszędzie gdzie czytałem o tych krewetkach to było napisane, że mogą być razem z gupikami, a sprzedawca mówił aby dla świętego spokoju nakarmić ryby przed wpuszczeniem a krewetki wpuścić po drugiej stronie. 

 

Bardzo chcę mieć krewetki więc postanowiłem, że pozbędę się gupików ale chciałbym jakieś inne ryby... Tylko jakie ? Co proponujecie i w jakiej ilości ? 

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Ja miałem najpierw krewetki później gupiki zwykłe i duże krewetki żyły ok., ale młodych na 200 sztuk uchowało się może 10.

Gupik spokojnie możne zaatakować krewetkę, w tej chwili mam z yellowami endlery i żadnego potomstwa.

Moja opinia jest taka, że jeżeli krewetki zakupione miały ok. 1,5 cm to spokojnie stały się karmówką gupików, choć być może się schowały gdzieś. 

Edited by georobert
Link to comment
Share on other sites

Niektóre krewetki były naprawdę małe... 3 chyba największe zostały. Są za filtrem schowane więc nie mogły być wciągnięte przez filtr a poza tym filtr "wciąga" przez gąbkę i nie jest to możliwe aby mogły być wessane. Gość miał ich mnóstwo i mówił, ze są z jego hodowli. 

 

Nie widziałem na własne oczy jak zostaje zjedzona jakaś krewetka ale widziałem jak gupik zaczepia krewetkę która szybko ucieka...

Link to comment
Share on other sites

hmmm może krewetki dalej są tylko że pochowane gdzieś w roślinach tymbardziej że sa małe to może ciężko je zobaczyć . Jeśli gupiki zjadły krewetki i chcesz mieć inne ryby to microrasbora galaxy jest bardzo ładna i może żyć z krewetkami jest mala więc nie zje krewetek . To moja opinia ( nie jestem bardzo doświadczony )

 

Dbaj o pisownię.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie jest tak źle .. wczoraj naliczyłem 6 krewetek, które wyszły podczas karmienia, gdy ryby były przy tafli wody. 

Ale nadal obserwuję "agresję" samic gupików - gdy samica zobaczy krewetkę, która wyszła z kryjówki to od razu ją atakuje i krewetka się chowa ... chyba nie tak to powinno wyglądać ? Przecież krewetka nie może normalnie funkcjonować... Z czego wynika taka agresja ?  Mam zły stosunek samic do samców bo wychodzi 5 samic do 7 samców. Czy to dlatego ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U mnie samice wcinają wszystko, co tylko można zjeść, a przy tym odganiają samce. Zjedzą nawet namoczone tabsy ze spiruliną dla zbrojników i odganiają mojego glonka od jedzenia, mimo, że jest on o raz większy od nich. Małe ślimaki też by pewnie zjadły, ale chyba im skorupka nie smakuje, bo wypluwają... Możliwe, że porobiły spustoszenie w krewetkach, u mnie tylko taka 6-cio centymetrowa filtrująca wychodzi na żer w trakcie gupiczej aktywności, ta mniejsza siedzi w kokosie i ani jej się śni go opuszczać... Zresztą, ja mam nawet problem z wpuszczeniem podrośniętych gupiczków (takich 3/4 wielkości samic), bo je też biorą za pływające żarcie i gonią po akwa jak dzikie - i nie pomaga karmienie przed osiedlaniem nowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...