Skocz do zawartości

Potrzebny restart czy nie ? ( akwa 25l )


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium 25l , w Którym obecnie są same krewetki RC i mnóstwo ślimaków ( niechcianych ) i 1 helenka . Pytam czy potrzebny restart zbiornika poniewarz chodowałem w nim 10 Neonów Inesa ( wiem ze zamaly zbiornik byl ) oddałem je i chciał bym trzymać w nim 3 samice gupika i 1 samca + krewetki RC ( jest ich z 7 ) i helenke . Czy aby wpóścić gupiki muszę restartować akwarium po neonkach ? . Dodam że akwarium jest w pełni dojrzale ma ze 3 / 4 miesiące .

Sprzęt :

- żarówka energooszczedna dająca światło 33W

- grzałka AQUAEL easyheater 25W

- filtr AQUARIUM JKA-MIF300 ( 2,5W 100l/h (max do 30l)) .

Co do filtra mam pytanie dla osady ww. będzie lepszy z deszczownicą czy bez bo mam możliwość zdemontowania deszczownicy i założyc zwykłą nasadke ( ktora jest w zestawie ) .

Ps . w akwarium jest dużo roślin ( żywych ) . Jak pozbyć się tych ślimaków gatunek tych ślimaków to zatoczek ( chyba wygladaja identycznie )

 

Przepraszam za chaotycznie napisanego posta i ew błedy ort . Proszę o szybkie odp . Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku restart jest niepotrzebny. Z tym że mimo wszystko dla gupików to akwarium jest trochę za małe. W takim zbiorniku z krewetkami można trzymać np: drobniczki. Ale żeby wpuścić do tego akwarium jakiekolwiek ryby najpierw trzeba znać parametry wody.

Co do pozbycia się ślimaków to można włożyć na noc do akwarium liść sałaty. Ślimaki chętnie na takim liściu się zgromadzą, a rano wystarczy go wyjąć wraz ze znajdującymi się na nim ślimakami. Oczywiśćie wszystkich ślimaków tym sposobem się nie usunie, ale powtarzająć co jakiś czas ten zabieg można znacznie ograniczyć ich liczebność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ani gupik ani drobniczka nie są żyworodne... Są one JAJOżyworodne

Podobnie jak np: mieczyki czy molinezje. Tylko że prawie wszędzie mówi się potocznie o tych rybach z racji tego że nie składają ikry że są żyworodne. Tak oczywiście są one jajożyworodne. Ale wśród ryb są także gatunki typowo żyworodne, choć w akwariach spotyka się je zapewne nieco rzadziej.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...