Skocz do zawartości

czy to jest dobrze zalozone akwarium


Nafk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wezcie mi powiedzcie czy moje akwarium dobrze jest zalozone. 
pojemnosc 30L
filtr :aquael fzn-3 . 80- 300 L .    1200L/h 
grzałka 50 W aquael
i roslina to tylko  Duży Heniek
oswietlenie zbiornika to 11 W

i wezcie mi powiedzcie czy to 11W jest wystarczajace dla mojej rosliny ?
i nie wiem czy z co2 nie przedawkowalem bo woda po tym mi sie jakas taka mleczna zrobila.

i to mnie zaniepokoiło. 
wymienilem z połowe tej wody i juz bardziej krystaliczna jest. 
a baniak to dopiero pare dni ma.... a żwiru nie mam tylko jakis granulat... na zdjeciac ponizej zobaczycie .  a jakis zly nie jest bo z 70zl paczka tego mnie kosztowala. 

i ryb nie mam jak narazie. je z czasem dokupie. i mozecie tez podpowiedziec mi jaka dac obsade. aby w miare czysto bylo w tym akwarium. 
bo jak dla mnie to nie musze miec mase ryb. zwykly sam bojownik mi wystarczy i ze 4 krewetki ?  

i zobaczcie zdj poniżej i piszcie wasze uwagi i spostrzeżenia .  a dokad bede prowadzil akwarium to tu bede wszystko opisywał . i czesto zagladał co piszecie i co sie dzieje  :)

post-20503-0-98908300-1392995884_thumb.jpg

post-20503-0-75602400-1392995937_thumb.jpg

post-20503-0-21360400-1392995996_thumb.jpg

post-20503-0-97192500-1392996092_thumb.jpg

post-20503-0-42378200-1392996139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina co2, akwarium dojrzewa, rzecz naturalna, poczytaj o cyklu azotowym. Masz testy do pomiaru parametrów oraz no3 po4 ? Będą Ci niezbędne do utrzymania dobrej kondycji roślin oraz dobrania obsady. Filtr spory zmniejsz przepływ żeby nie robił pralki w zbiorniku, ilość światła dla tej rośliny może wystarczyć, jaka wysokość zbiornika?

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc to 35 cm jest. ale zalane jest woda do 33 . 
i naprawdę myslisz ze to jest dojrzewanie akwarium? bo sam przyznam ze troche chyba za wiele tego co2 w plynie dalem . 

a i jeszcze jedna sprawa. jak nie mam ryb to napowietrzanie mi jest teraz potrzebne ? 
albo cos jeszcze doradzisz zakupic to tego wszystkiego ...  bo jak juz mam robic akwarium to juz niech to ma "rece i nogi" . 

i te zdjecia dużego henka widziałeś ?... wczesniej mial normalne ładne zielone liście. a teraz z deka mu pociemniały . i o to sie najbardziej martwię. 
i dobrze ze cos wody podmieniłem ? bo taka metna byla i juz myslalem ze na serio coś jest nie tak . 

i tak btw: testów nie mam do sprawdzania no3 i po4 . 
ale dzis jak bede w pracy bo ide na noc to w labolatorium dowiem sie czy cos takiego posiadają . 
bo to w tej formie pasków jest ? . zgadza sie ?czy jednak sie mylę ? 

Edytowane przez Nafk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, co2 w płynie nie ma jest węgiel w płynie. Napisz jakiej firmy ten węgiel i co to za produkt. Jeżeli przedawkujesz węgiel w płynie to zabijesz całą flore bakteryjną i akwarium zacznie dojrzewać od nowa, może to doprowadzić do pojawienia się związków amonowych które bardzo szybko wykorzystają glony. Heniek ma naturalnie jasnozielony kolor, oliwkowy był spowodowany dużą ilością żelaza w wodzie. Zacznij lekture dotyczącą nawożenia, artykuły Łorena rozjaśnią Ci ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie pytania kolego znajdziesz odpowiedzi na tym forum. Wystarczy  użyć opcji "szukaj". Na prawdę męczące jest ciągłe udzielanie porad typu, że masz małe akwarium, które nadaje się jedynie na jakąś "drobnice", czy tam na krewetki. Kolejna rada. Masz kaskadę po co więc napowietrzanie wody  skoro do tego wystarczy ruch tafli wody. Nie podałeś też żadnych jej parametrów. Z nieba nikt  Tobie nie opisze jakości  wody. Wode podmienia się  raz na tydzień. Jak będziesz robić to za często  to nie dasz jej dojrzeć. Poczytaj na forum. Nie spiesz się i nie idź na łatwiznę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa akwaria, taką jak Twoja kostkę i 54 litry. Filtr masz super na swoje akwarium, nie daj sobie wmówić, że potrzebujesz kubełka za 200 pln. Tam masz dwie komory, do tej mniejszej daj włókninę filtracyjną, do większej jak na bogato to ceramikę, jak na oszczędnie to keramzyt z hipermarketu jak najdrobniejszy za 3 pln za dwa litry.

Podłoże masz ok, krewetki na nim super wyglądają. Przy tym litrażu nie odpowiadasz: jakie mam parametry wody z kranu, ale jakie mają być w akwarium. Kupujesz demineralizowaną , kupujesz odpowiednie mineralizatory i_masz takie parametry jak chcesz. Ja jestem skąpy, leniwy i kupiłem filtr RO i za około 6 pln, mam około 300 litrów wody demineralizowanej (czyli 20 podmianek a jedna podmianka tygodniowo). Ale przy 30 litrach, to nawet jak kupisz, to grosze.

Ty masz problem z oświetleniem. Mi na tej lampce tylko mech rośnie i moczarka. Teraz mam tylko korzeń obrośnięty java moss i krewetki. I kokos z anubiasem. Carbo w płynie przy tym_oświetleniu zbędne. 

\A o obsadzie nie pomogę, bo w kostce mam tylko krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb na razie nie kupuj. Poczytaj trochę na forum o dojrzewaniu, parametrach wody, roślinach itd.

Podłoże wygląda na Aqua substrate II. Obniży Ci mocno pH - nawet poniżej 6,5. Ja wymieniłem je na zwykły piasek i jest ok - w normie. Oczywiście niskie pH niczego nie przekreśla i ryby dla, których takie jest ok na pewno znajdziesz.

Dodaj więcej roślin szybkorosnących typu cabomba, limnophila. Dorzuć jakiś korzeń, kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za liczne zainteresowanie sie moim tematem. Na wszystko co pisaliscie odpisze z rana kolo 6 jak juz dotre do domu.teraz nie jestem w stanie;( . A te roslinki co wyzej kolega wymienil z checia zobacze. I zapytam sie czy sa dostepne w sklepie u mnie w okolicy.

I mam juz paski do Ph wody z labolatorium. To z rana napisze jaki wynik mi wyszedl.
Czy zrobic inaczej?? Wziasc sloik czysty i wode z akwarium mojego i w pracy sobie wszystko posprawdzam? Ma to jakis sens?

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia i używanie polskich znaków diakrytycznych.

Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś podczas rejestracji.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wszystko przemyślałem. I dokupię ceramikę do filtra . Również roślinki sobie zafunduję . 
Na allegro znalazłem ciekawy zestaw . ->http://allegro.pl/katowice-piekny-zestaw-roslin-akwariowych-m-gratis-i3934806342.html

Jak na razie jeszcze go nie kupiłem, poczekam na wasze opinie . 

I czy 11W tam mi wystarczy ? Czy dokupić kolejną lampę  ? 

Aaa i też ważna sprawa jest taka odnośnie kulek gliniano-torfowych. Ponoć są bardzo dobrym nawozem dla roślin jak się wepcha takie kulki w podłożę akwarium . 
I myślałem też z czasem o obsadzie. Dam Bojownika i krewetki . 
I też mierzyłem juz Ph wody . Jest neutralne . I to mnie cieszy . 

Tylko coś szybko woda mi paruje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zestawów, po pierwsze każdego gatunku dostaniesz tyle co kot napłakał, po drugie za dużo gatunków w tym zestawie jak na 30l akwa. Przemyśl co chcesz posadzić i kup od jednego sprzedawcy po kilka-kilkanaście sadzonek. Na forum jest giełda na której możesz kupić tanio rośliny.  Jeszcze jedno bojek i krewetki to loteria, jeden będzie je omijał a drugi cały dzień polował na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzę tą giełdę . Tylko podasz jakieś nazwy roślin co potrzebują mniej światła ? 
Ze dwie góra trzy nazwy wystarczy , i podkreślam że mam żarówkę o mocy 11W tylko w akwarium . 
I co myślisz  odnośnie tych  kulek gliniano-torfowych ? czy to jest dobre rozwiązanie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z tymi wszystkimi roślinkami . 
I postaram się coś dla siebie wybrać . 
A dziś jeszcze byłem nad rzeką i nazbierałem trochę fantów . 
Na pierwszym i 2 zdj macie roślinki jakie znalazłem .
I czy mogę je wsadzić do akwarium ? 
A na 3 zdj widać kamyki . 
Heh jeszcze na dodatek robiłem przeprawę przez rzekę ;p 

Z czasem dodam więcej zdjęć .  Bo panoramy nie mogłem dodać ;[ 


I mam tez już obsadę. 2 dorosłe gupiki . I z 10 małych gupików . Takie serio milimetrowe . Z miotu co u kolegi się wylęgły . 

post-20503-0-87316700-1393172628_thumb.jpg

post-20503-0-38133800-1393172673_thumb.jpg

post-20503-0-30105100-1393172738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłem sobie taka trawkę którą znalazłem w rzece . Tamte rośliny boję się wsadzić je do akwarium.
Boje się że wszystko popsułyby mi. 

Korzenie tej trawie przyciąłem w połowie i nawet te listki skróciłem . Aby sobie normalnie rosła . 
A tak w ogóle to jak najzwyklejsza trawa wygląda . Tylko że sobie była pod wodą . Dokładnie przyjrzałem się jej i ani ani nie zaczynała gnić . Ani nie była nigdzie żółta . Ale ja bacznie obserwuję w akwarium . Jak coś będzie się z nią działo złego to ją wywalam . 

post-20503-0-15456000-1393189328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitałem do sklepu akwarystycznego . 
Dokupiłem termometr.  
-Karmazyt do filtra . 

- Kulki torfowo-glinowe . 
- korzeń .  
- I jakieś  2 rodzaje kryptokoryny .  Widaoczne są na zdjęciach . 
 

Czy może ktoś podać mi ich nazwy ?  . 

Dodam jeszcze że te kamienie co mi trzymają korzeń by nie wypłynął to piaskowce. 

 

I jakoś obiecująco się zapowiada to akwarium . ? Czy macie jeszcze jakieś inne rady dla mnie ? 
I woda coś zmieniła mi kolor . Czy to samo przejdzie ?  Bo coraz bardziej z czasem się klaruje . Tak to zaobserwowałem . 

post-20503-0-22684400-1393272731_thumb.jpg

post-20503-0-03101500-1393272769_thumb.jpg

post-20503-0-09693000-1393272823_thumb.jpg

post-20503-0-41514500-1393272866_thumb.jpg

post-20503-0-61165600-1393272909_thumb.jpg

post-20503-0-00566100-1393272949_thumb.jpg

Edytowane przez Nafk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Może i masz rację . Tylko co ja zrobię z reszta ryb . Nie mam serca wywalić gdzieś je . 
A nie wiem czy w sklepie je wezmą ode mnie . Mało mnie jeszcze tam znają i jakiegoś zaufania do mnie nie mają . 

Za to inny problem mam.  Ehh ten mój filtr .  zfn-3
Dziś na moich oczach wessał rybkę małą . I szybką akcję ratunkową robiłem . 
Ale odziwo udało się ....Żyje nadal . 

Hmm a przykręcać przepływu wody nie chce w nim. Bo mi sie podoba jak tafla wody się rusza. 
A poza tym to musi się ona ruszać mocno bo nie mam napowietrzacza . 

 

Jakieś alternatywne wyjście z tej sytuacji macie dla mnie ?  . Bo narazie kawałek pończochy zawiązałem na tej czesci filtra co wsysa wodę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda u mnie w akwarium to nie wiem czy nie jest przypadkiem tak zabarwiona za pomocą kermzytu . 
Ponieważ dodałem go u siebie do filtra ...

I najprawdopodobniej taki pyłek mi pływa dzięki niemu . 
Ale z czasem jak będę wymieniał wodę w akwarium , to raczej to powinno ustąpić ? Taki biały kolor wody . 

I co myślicie o piaskowcu w akwarium ? Bardzo on zatwardza wodę ?  Zrobiłem test octowy i się w ogóle nic nie pienił . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie, Twoje akwarium dopiero co wystartowało. Ledwie dwa tygodnie. Rośliny dopiero zaczynają się przyjmować. Woda powoli dojrzewa. Akwarystyka to nie jest "szybkie hobby", na pewne efekty trzeba poczekać. I zacznij w końcu pisać po polsku. Poza tym, w akwarystycznym kupiłeś keramzyt, a nie "karmazyt" czy też "kermzyt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...