Jump to content

Roślinki z Allegro.


BeRRo121
 Share

Recommended Posts

Takie zestawy maja dużą ilość roślin ale mało sztuk danego gatunku wiec zanim ci się to rozrośnie minie dużo czasu, wiec tak jak kolega wyżej który mnie uprzedził proponuje kupować większa ilość danego gatunku .Sławek ma dobrej jakości rośliny i atrakcyjne ceny. 

Link to comment
Share on other sites

Ale pewni nie ukorzenione więc to sadzonki. Ja kiedyś z jednym takim gościem gadałem z allegro co sprzedaje i pisał że część ukorzeniona a część nie. Zależy jak się daną roślinę rozdziela na sadzonkę. Coś takiego. Bo te 10-15 cm mogą mieć ale bez korzeni.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze kupowałem na allegro i nigdy nie żałowałem zakupu nawet w zimę...Lecz zawsze sprawdzałem komentarze innych kupujących.Rośliny trawnikowe mogą się Tobie nie przyjąć bo potrzebują żyznego podłoża a z pozostałymi powinno być ok jeśli masz mocne oświetlenie.

Edited by Erni-lee
Link to comment
Share on other sites

Ja od siebie dodam tylko, że na allegro warto kupować rośliny, kupowałem nawet przy sporych mrozach i nie ma większego problemu. Szczególnie jeśli kupuje się w firmach, które specjalizują się w sprzedaży roślin akwariowych, oni mają duże doświadczenie w tym temacie i zwykle rośliny przychodzą w bardzo dobrym stanie.

Odnosząc się konkretnie do zestawów podobnych do tego to kilka uwag:

- są to zwykle rośliny z akwariów holenderskich, w których przyrosty są bardzo szybkie i właścicielom opłaca się bawić w wystawianie nadwyżek na allegro. Zwykle są to baniaki High-tech, tzn. z pełnym nawożeniem, CO2 i nieziemskim oświetleniem. Co za tym idzie często rosną tam rośliny, które nie dadzą rady w przeciętnym akwarium,

- dostajemy wiele gatunków, ale w małych ilościach przez co właściwie niemożliwe jest stworzenie jakiejś sensownej kompozycji,

- jak już jakoś te rośliny posadzimy to kompozycja się zaburza bo część roślin obumiera (patrz myślnik pierwszy),

- jeśli nasza wiedza na temat roślin nie jest bardzo duża to może być problem z identyfikacją roślin, które przyjdą w opakowaniu zbiorczym przez co możemy nie wiedzieć jak i gdzie to sadzić,

Reasumując:

Lepiej jest przemyśleć skład roślinny naszego akwarium pod kątem naszych preferencji, rodzaju zbiornika (oświetlenie, biotop, itp) i wybrać użytkownika, u którego możemy nabyć wybrane gatunki oraz zamówić ich większą ilość. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...