Skocz do zawartości

Ospa rybia, ile leczyć ?


kubsonpl007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ospę rybią w swoim akwarium .. leczę już ją od tygodnia , najpierw wlałem 12ml płynu CMF od tropicala, po 3 dniach podmieniłem 20% wody i wlałem 6ml  płynu, przez chwilę pomyślałem, że może coś dało ... ale byłem w błędzie , ponieważ rybki nie miały dużo kropek, nawet niektórym poznikały, dzisiaj jednak zobaczyłem jednego mieczyka ... wpuściłem go gdy choroba już była ( pomyślałem, że puki wlałem lek, to mogę wpuścić, w razie czego się wyleczy) on jest cały w kropkach :( aż strasznie patrzeć .. inne rybki mają tylko na płetwach, a on ma na całym ciele. I teraz pytanie, ile ja mam to leczyć ? na opakowaniu powiedziane jest że po podmianie 20% wody, czynność powtórzyć jeszcze 2 razy, czyli wychodzi na to, że wodę będę musiał podmienić w niedziele, czy ktoś z was miał tą chorobę ? czy ktoś ją leczył tym właśnie preparatem co ja ? 

 

p.s tak samo jeszcze jeden z kardynałków, którego też wpuściłem gdy była choroba .. wygląda okropnie :(

 

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc . 

Edytowane przez kubsonpl007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wpuszczaj ryb jeżeli w baniaku panuje jakaś zaraza ! 

Temperaturę podnieś do 29-30 stopni i lej CMF tak jak na opakowaniu. 

Przy podmianie wody dobrze odmulaj dno ponieważ kulorzęsek który odpada z ryb będzie na dnie. 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubsonpl007, poczytaj wiadomości z linku, tam znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tej choroby : http://forum.superakwarium.pl/topic/9497-rybia-ospa-kompendium-wiedzy/

i również tutaj : http://forum.superakwarium.pl/topic/9600-rybia-ospa-pytania-og%C3%B3lne/

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, 30*C w takiej temperaturze ospa zaprzestaje rozwój, czyli nie dojdzie do odczepienia z nosiciela, i nie zamieni się w pływki, a w postaci pływek może być zabita...

Więc albo leki i temperatura do 28*C albo temperatura 32*C.

Jak grzałka nie daje rady to obłóż akwarium kocem np. Zostaw tylko przednią szybę, i napowietrzaj wodę!

 

Ps:Jeżeli coś źle gadam to powiedzcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...