Skocz do zawartości

Piasek "rzeczny"


Rychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tata przywiózł mi piasek rzeczny do cementu z budowy i mam pytanie czy się nada na podłoże?

Test z octem przeszedł negatywnie więc osobiście nie mam zastrzeżeń ;)

 

Edit: Oczywiście chcę też wiedzieć czy dla kirysków będzie dobry?

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

post-18737-1390583524,9_thumb.jpg

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem piach może sie nie pienić, a i tak zatwardzać.

Zalej piasek w szklance wodą demineralizowaną i zmierz parametry. Po 12h zmieszaj wodę i gdy zmętnienie osiądzie zmierz ponownie. Po kolejnych 12h powtórz czynność.

Jeżeli twardości nie skoczą to możesz użyć do akwarium w którym z założenia ma być miększa woda :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem piach może sie nie pienić, a i tak zatwardzać.

 

Zalej piasek w szklance wodą demineralizowaną i zmierz parametry. Po 12h zmieszaj wodę i gdy zmętnienie osiądzie zmierz ponownie. Po kolejnych 12h powtórz czynność.

 

Jeżeli twardości nie skoczą to możesz użyć do akwarium w którym z założenia ma być miększa woda :).

 

Wodę demineralizowaną mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu (do soli ;)) razem z testami paskowymi jbl (na inne nie mam kasy na razie) więc dopiero to zrobię za tydzień. Dzięki za radę :)

A co z kiryskami?

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby dobrze wypłukać ten piach, przydałby się wrzątek nawet, albo piec.(jeśli to faktycznie rzeczny, to może być tam sporo organicznego "syfu") Co do kirysków to zmierz może jaką(średnio) średnicę mają ziarna. Jeśli będzie poniżej 1mm to powinno się nadać.

 

 

Fajny ciemny ten piach, naturalny. Jeśli wszystko będzie jak należy to kiryski będą miały frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma strachu wypłukam go ;)

Piasek ma większe "kamyczki" o granulacji 2-4mm. Jest ich mało w stosunku do mniejszych o granulacji <1 mm. Mógłbym go w sumie pomieszać z piaskiem z akwarium o granulacji 1 mm. Mógłbym również zobaczyć czy jakieś sito znajdę.

Mam piec gazowy, może być?

A jeżeli tak to jaka temperatura?

 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do granulacji to większe kamyczki z czasem i tak opadną na dno po odmulaniu.

Uważam, że istotne jest również czy ten żwir jest ostry, nawet jeśli średnica będzie nieco większa niż 1mm ale będzie miał zaokrągloną powierzchnię to kiryski sobie poradzą.

Ja bym go najpierw przepłukał, podsuszył i dopiero do pieca. Jeżeli dasz brudny i mokry żwir do pieca to organiczny brud Ci się upiecze a duża ilość wilgoci sprawi, że wyparzanie będzie mniej skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam, że istotne jest również czy ten żwir jest ostry

To jest bardziej piasek ;)

 

 

Ja bym go najpierw przepłukał, podsuszył i dopiero do pieca.

Najpierw wypłukałem, ale dałem jeszcze mokry do piekarnika więc nastawiłem ok. 225*C i "piekłem" ok. 30 min.

Mam go jeszcze raz zamiar przepłukać jak wyschnie i sparzyć go wrzątkiem. 

W między czasie chciałem go jeszcze przez sito przecedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...