Skocz do zawartości

wymiana 45L na 240L - jaki sprzęt i podłoże


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie wiem jak ta woda tam leci, czy od góry do dołu, czy od doły do góry. Tak żeby była na końcu jak woda leci. 
 Woda leci przez gąbkę prefiltr i nastepnie od dołu.http://www.akwarystyczny24.pl/images/Eheim/FiltryZewnetrzne/Professionel3/Professionel32075.jpg  Sugerujesz zastąpić EHEIM Substract pro watą ? Jaką watą ?Przez noc przejrzystość wody troch sie polepszyla lecz bez rewelacji. Filtra na razie nie moge uruchomić bo czekam na wąż (fabryczny za krótki). Bede mial w poniedzialek. Wody mam tylko z 10cm nad żwirem. Nie wiem czy wylac te wode i wziąć zwir jeszcze do płukania czy zostawic.

 Co myślicie?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu zamulać filtr.

Przy takiej granulacji (1-2mm) to nie wiem jakim sposobem zrobiła Ci się zawiesina w wodzie. Ja bym wywalił wszystko i wypłukał dokladnie, po dobrym wypłukaniu nawet przy piachu woda moment się klaruje (oczywiście przy odpowiednim zalewaniu).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem właśnie filtr.

Woda leci lecz filtr pracuje niejednostajnie - co chwile buczy i słychać przy głowicy powietrze czyli prawdopodobnie jest zapowietrzony.

Miotam nim na lewo/prawo i nie mogę pozbyć się powietrza.

 

Macie jakiś inny patent ? 

 

Edit:

 

Zlokalizowałem miejsce ciągłego zapowietrzania. Rurka 1 z 3 z których składa się wlot wody miała podłużne pęknięcie. To była akurat rurka 1wsza od kolanka czyli wystawała na wierzchu i tędy filtr cały czas zaciągał powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...