Skocz do zawartości

pawel060
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litraż i wymiary: 30 litrów 30x30x35cm

Oświetlenie: Aquael DecoLight 11W

Filtracja: Diversa Claro 300

Parametry wody: GH 15, pH 7

Rośliny: Pogostemon helferi, Ceratophyllum sp.

Obsada: Danio erythromicron

 

post-19681-0-64479500-1387481484_thumb.jpg

 


 

Trailer :D


 

Ten gatunek Danio, to chyba najbardziej problematyczne ryby jakie miałem. Gdy kupiłem je pierwszy raz były mega zestresowane, blade, obijały się o ściany akwarium, większość z nich zdechła następnego dnia. Kolejnym razem, gdy kupiłem następne, były już w trochę lepszym stanie, ale również bardzo zestresowane. Początkowo były w innym zbiorniku, nie było tam mocnego oświetlenia i był cień tak że mogły się schować. Prawie wcale się nie pokazywały. Myślałem, że teraz jak przeniosę je do zbiornika z większą przestrzenią będą się lepiej czuły, ale jest tak samo... Nadal siedzą zazwyczaj schowane przy tylnej ścianie zbiornika. Zbiornik jest przykryty, bo skaczą (tylko do filmu jej nie ma bo nie mam ładnej szybki). Ogólnie nie jestem zadowolony i chciałbym tam wpuścić coś fajniejszego z tego jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w dechę.

 

Paweł, następnym razem przy tego typu filmiku zastanów się nad nagrywaniem audio osobno, ewentualnie wstępy rób "na siedząco". Fajniej by się to oglądało, gdybyś opisywał dno pokazując je na nagraniu. Oglądanie jak o tym mówisz a dopiero potem efektu trochę pogarsza odbiór takiego filmiku. Jakby większa część filmiku była w stylu pokazywania zielska in vitro, to lepiej by się to oglądało ;].

 

Skleroza: Ile tych danio masz?

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego w sposobie klejenia do wewnątrz maty praktycznie w ogóle nie są potrzebne, bo służą głównie równego rozkładania naprężeń. Większość kupnych akwariów, nawet tych dużych, ma podstawkę obejmującą właśnie głównie krawędzie. Obciążenia są przekazywane przez sylikon na szybę. W małych akwariach to już w ogóle bez problemu działa. Tej wielkości akwaria się zalane w łapach nosi jak trzeba ;p. Ważne jest, żeby tafla szkła nie napotkała po prostu żadnego paprocha, ponieważ szkło ogólnie ma dobre własności wytrzymałościowe, o ile nie wciska się w nie jakiegoś elementu. Dlatego w starym sposobie klejenia szyb tak bardzo starano się o maty, ręczniczki i byle co. Tam przy równomiernym obciążeniu ziarno piachu oznaczało powstanie bardziej złożonego stanu naprężeń i trach!... po akwarium.. ;p

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Danio, tak naprawdę nie wiem ile mam, miałem trochę przygód z nimi, około 9 szt :D

Obiecuję, że popracuję nad montażem dźwięku, chciałem to zrobić jak najszybciej, a i tak zajęło bardzo dużo czasu :)

Na szczęście nie tłumaczyłem tego ja :P

 

Żadnych mat nie stosuję do takich małych akwariów. Zestaw ma doklejone nóżki na rogach więc i tak nie ma sensu.

Zresztą stoi tam już od roku, bardziej bym się o stolik bał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...