Jump to content

Które świetlówki zostawić w zbiorniku pod Amerykę Płd.?


lesiu681
 Share

Recommended Posts

Posiadam w obudowie świetlówki firmy Sylvania Grolux-8500K, Sylvania Aqastar-10000K, te świetlówki umiejscowione są z tyłu akwarium, z przodu natomiast są 2x Narva BioVital-5800K, wszystkie po 54W, łącznie daje to w moim zbiorniku 360L 0,6W/L. Aktualnie jestem w trakcie przebudowy  aqwa i przesiadki na Amerykę Płd. więc będzie mało roślin, głownie cieniolubne i dlatego pytanie, które z tych świetlówek najlepiej by się nadawały do tego biotopu.

Edited by lesiu681
Link to comment
Share on other sites

To zostaw groluxa (z tyłu, trochę różowego roślinkom) i jedną 5800K z przodu (zgubi trochę ten kolor groluxa). A jak będzie słabo to daj dwie 5800K.

 

Z założenia ma być coś w stylu BW choć raczej wyjdzie CW ale obawiam się, że z trzema świetlówkami może być za jasno i co za tym idzie, prawdopodobieństwo wystąpienia glonów więc zostanę raczej na 2 świetlówkach. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

No chodziło mi o to, żeby ewentualnie groluxa wymienić na drugą 5800. W sumie dwie świetlówki. Teoretyczne 0,3 W/l powinno wystarczyć, chociaż może tutaj zadecydować wysokość akwarium. Jak rośliny nie będą dawały rady to dołożysz trzecią, masz z czego to nic Cię to nie będzie kosztowało żeby sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...