Skocz do zawartości

1 zbiornik tragedia lecz czy go reaktywacja uratuje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem gdzie ten temat wstawić.  Potrzebuje pomocy w wszystkim. Mam zbiornik 54 l i zrobiłem z niego niestety ruinę. Więc mam już fundusze na jego reaktywacje. Mam na start 260 zł.  Więc 4 rzeczy od podstaw są mi potrzebne.

- Czyli obsada - Najciekawsze pomysły na obsadę do tego zbiornika.

- Wyposażenie- Czyli grzałka filtr i inne.

- Rośliny- Nie znam się na nich. Przygody z nimi mi nie wychodziły więc liczę na pomysły  wskazówki.

- Nadzorowanie,.- czyli czy na pewno wszystko będę dobrze robił.

I ogólne koszty.

 

//Przeniosłem.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś zbiornik 54L i chcesz taki sam założyć, to masz za pewnie podstawowe wyposażenie typu grzałka, a wiec druga Ci nie jest potrzebna, bo akurat jak masz ją co najmniej 50W to jest dobrze.

 

Filtr co najmniej o podobnych właściwościach do Fan 1 Plus Aquael'a..

 

Obsada, to już wszystko zależy od twojego gustu, ja osobiście przymierzam się teraz w takim samym zbiorniku do:

- 1x Bojownik Wspaniały.

- 10x Prystelka Barwna.

- xxx Helenki.

 

Rośliny to jeszcze nie wiem, ale prawdopodobnie do niedzieli już będę wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowego ? hmm, ja bym Ci radził zacząć z czymś łatwym, żebyś się trochę oswoił z akwarystyką. Nie ma co się spieszyć w tym hobby, wręcz odwrotnie trzeba spokoju i wielu przemyśleń : ) Na wszystko przyjdzie czas wraz z Twoimi doświadczeniami i wiedzą. Przynajmniej wnioskuje z tematu że jesteś początkujący.

No ale chyba musiałeś coś mieć w tamtym akwa, skoro stało ? Filtr grzałka i oświetlenie to na pewno skoro nie masz. Rośliny to jakieś żabienice, kryptokoryny które urosłyby nawet w szambie, no ale trzeba chociaż minimalne oświetlenie :) Ogólnie poczytaj o zakładaniu akwarium.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro "się znasz" to po co ten wątek? ;)

 

Chcesz konkretnych odpowiedzi, zadaj konkretne pytania. Co masz? Co potrzebujesz kupić? Dokładnie (nie żadne "i inne" albo "lampa za mocna").

Jakie parametry wody możesz zapewnić? Z pewnością ułatwi to udzielenie jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się lecz tylko na obsadach jednak tradycyjne tylko a ja bym chciał coś pięknego. Na roślinach się w ogóle nie znam i na wyposarzeniu też. I podłożu więc....

 

Więc się nie znasz na niczym ;)

 

Co masz poza samym akwarium, konkretnie ?

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nerwy zostawcie sobie na pw lub spotkania w pubach :piwo:

Do rzeczy.

Podsumowując, z Twoich postów wynika, że:

- masz 54-litrowe akwarium,

- chcesz mieć w nim obsadę z Ameryki Południowej,

- masz grzałkę i filtr z poprzedniego akwarium,

- do zagospodarowania: 260 zł.

 

Powiedz nam:

- jaki masz filtr (firma i model),

- jaka jest moc grzałki,

- jakie masz oświetlenie (typ, barwa, moc itp).

- jakie masz parametry wody (możesz je sprawdzić na stronie wodociągów).

 

Wtedy będzie wiadomo jakie są opcje co do obsady, co jest do wymiany i co trzeba dokupić.

Jak do tej pory nie podałeś tych konkretów i dlatego temat wygląda tak jak wygląda...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...