Skocz do zawartości

Obsada do 360L Apistogramma Cacatuoides


lesiu681
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie odnośnie obsady w moim akwarium gdzie głównym lokatorem będzie Apistogramma Cacatuoides. Poprzedni zbiornik dożywa ostatnich chwil i pora na zmiany-link http://forum.superakwarium.pl/topic/37588-360l-moja-azja-t%C4%99czankiporada-co-do-obsady/

Generalnie chodzi mi o dobranie do nich gatunków, które nie będą wchodziły sobie w drogę. Pomysł mam taki: 

2+4 Apistogramma Cacatuoides 
15-20 Hyphessobrycon bentosi ? 
30 Corydoras sterbai lub Corydoras panda 

Proszę o weryfikację mojej obsady (za dużo za mało, jakieś inne rybki ?) 

Trochę informacji o zbiorniku: 
360L- 180x40x50h 
PH-6,8 (myślę, że zjadę na 6,2-6,4) 
Podłoże- będzie piasek do piaskownic Made in Obi icon_wink.gif 
Dekoracje-korzenie, kamienie (dużo kryjówek) 
Roślinność-głównie cieniolubna (zwartki, żabienice, anubiasy, mikrozora)

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pielęgniczkach albo 1 samiec albo 3 (lub więcej). Nigdy nie dajemy 2 sztuk bo może to się skończyć tragicznie. Przy większej ilości agresja dominanta jest rozkładana, a w Twoim zbiorniku jest miejsca na większe stadko :)

Ja bym tutaj dał z 3+5 spokojnie, a potem obserwował i albo dołożył kolejne kakadu z czasem, albo pomyślał o wrzuceniu jakiegoś drugiego gatunku Apisto o podobnych rozmiarach i agresji.

Corydoras wybierz panda.


A stadko? N. marginatus + H. rodwayi wygląda na sensowne połączenie :).


Oczywiście podłoże- piach :) prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pielęgniczkach albo 1 samiec albo 3 (lub więcej). Nigdy nie dajemy 2 sztuk bo może to się skończyć tragicznie. Przy większej ilości agresja dominanta jest rozkładana, a w Twoim zbiorniku jest miejsca na większe stadko :)

 

Ja bym tutaj dał z 3+5 spokojnie, a potem obserwował i albo dołożył kolejne kakadu z czasem, albo pomyślał o wrzuceniu jakiegoś drugiego gatunku Apisto o podobnych rozmiarach i agresji.

 

Corydoras wybierz panda.

 

 

A stadko? N. marginatus + H. rodwayi wygląda na sensowne połączenie :).

 

 

Oczywiście podłoże- piach :) prawda?

Oczywiście, że piach, mam już go w piwnicy szukałem jak najdrobniejszego z myślą o Corydoras i po sprawdzeniu wszystkich dużych sklepów ogrodniczo-budowlanych wybór padł na ten z Obi. Co do kirysków do od kilku dni jestem zdecydowany na "pandy" tylko nie byłem pewien swojego wyboru.

Pley fajnie, że się odezwałeś i nie ukrywam, że ucieszyła mnie twoja odpowiedź na temat cacatuoides tylko nie wiem za bardzo, w przypadku pomyślnej adaptacji kakadu, które Apisto mógłbym ewentualnie dołożyć potem no ale to pewnie temat na później.

Przypadł mi też do gustu pomysł z  Nannostromus Marginatus chociaż cały czas myślę o H. bentosi, zobaczymy, zaważy chyba dostepnść obydwu gatunków w mojej okolicy.

 

P.S.

Pley jak tam z dostępnością dzikich Kakadu u Ciebie, jak wygląda ewentualna wysyłka ?

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność dzikich kakadu znikoma. W Krakowie nie ma ich w ogóle.

Ja posiadam dziki harem z Rio Nanay i nawet młode F1 :)http://forum.superakwarium.pl/topic/39840-864l-apistogramma-cacatuoides-wf/page-2?do=findComment&comment=425701

Odnośnie łączenia Apistogramma nie mam doświadczenia więc nie chce Ciebie wprowadzić w błąd, ale jak będziesz chciał wprowadzić ten plan w życie to zapytam odpowiednie osoby. Dostaniesz dobrą odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...